YouTube’dan 10 bin abonesi olanlara ‘hikayeler’ özelliği

YouTube, hikayeler formatını daha fazla kullanıcısına sunuyor. Artık 10 binden fazla abonesi olan her YouTuber geçici videolar paylaşabilecek.

Haber Özeti

Tam Sürüm

YouTube, Instagram tarzı hikayeler formatını daha fazla kullanıcısına sunuyor. Yeni genişlemeyle birlikte artık 10 binden fazla abonesi olan her YouTuber geçici videolar paylaşabilecek. Bu özellik ilk olarak geçtiğimiz yıl denenmeye başlamıştı.

Youtube’un hikayeleri Instagram, Facebook ya da Snapchat’tekinden biraz daha farklı. YouTube’un hikayeleri 24 saatte değil 7 günde siliniyor. Videolar kanala abone olan ya da olmayan herkes tarafından izlenebiliyor. Bu videolar, kanalın herhangi bir videosunu izlediğinizde ekranın sağ tarafındaki sıradaki videolar kısmında görünüyor. İzleyiciler hikayelere de yorum yapabiliyor ya da tepki verebiliyor. YouTuber’larda bu yorumlara yanıt verebiliyor. Bu etkileşimler, hikayeyi izleyen herhangi biri tarafından görülebiliyor.

YouTuber’lar çok ilgi göstermedi

YouTube Stories ilk olarak geçtiğimiz yıl, Reels adıyla ortaya çıkmıştı. YouTube topluluğu bu özelliğe karışık tepkiler verdi. Bazı içerik üreticileri bu özelliği kullanırken diğerleri ise özelliğe temkinli yaklaştı ve kullanmakta yavaş kaldı. Daha fazla YouTuber’a bu özelliğin sunulması ile birlikte, bazılarının bu özelliği farklı şekillerde kullanmanın yollarını keşfetmesi ve bu özelliği sitenin vazgeçilmez bir aracı haline getirmesi mümkün. YouTube’un Instagram’ın özelliklerini taklit etmesi çok da sorun değil zira Instagram da IGTV ile bu yıl YouTube’un alanına giriş yapmıştı.

Kaynak: Engadget

YouTube, Instagram tarzı hikayeler formatını daha fazla kullanıcısına sunuyor. Yeni genişlemeyle birlikte artık 10 binden fazla abonesi olan her YouTuber geçici videolar paylaşabilecek. Bu özellik ilk olarak geçtiğimiz yıl daha kısıtlı bir kitleyle denenmeye başlamış ama YouTuber'lardan çok fazla ilgi görmemişti.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği