Yepyeni bir çikolata: Ruby

Çikolata sevenler, müjdemizi isteriz: artık Ruby adında yeni bir çikolata türü var.

Haber Özeti

Tam Sürüm

[inlinetweet prefix=”” tweeter=”” suffix=””]Çikolata sevenler, müjdemizi isteriz: artık Ruby adında yeni bir çikolata türü var.[/inlinetweet] Adını Ruby kakaosundan alan gıda, beyaz çikolatadan 80 yıl sonra üretilmeye başlamış olacak. Doğal pembe rengi ve ekşimsi tadıyla farklı bir damak tadına hitap edecek Ruby’yi ünlü çikolata üreticisi Barry Callebaut ortaya çıkardı. Şirketin 28 Ar-Ge merkezi ve Jacobs Üniversitesi’nin 175 yılı aşkın deneyimi bu ürünün ortaya çıkmasına sebep oldu.

ABD, İngiltere, Çin ve Japonya’da Ruby için Ipsos isimli uluslararası ajansla beraber bir çalışma yürüten tüketici ajansı Haystack’e göre bu ürün farklı tadından ötürü farklı bir kategoride tanıtılabilir. Ruby çikolata, 5 Eylül’de Çin/Şanghay’daki bir etkinlikte tanıtıldı.

Kaynak: Barry Callebaut

Çikolata sevenler, müjdemizi isteriz: artık Ruby adında yeni bir çikolata türü var. Adını Ruby kakaosundan alan çikolata doğal pembe rengi ve ekşimsi tadıyla farklı bir damak tadına hitap edeiyor. Ruby’yi ünlü çikolata üreticisi Barry Callebaut ortaya çıkardı. Tüketici ajansı Haystack’e göre bu ürün farklı tadından ötürü farklı bir kategoride tanıtılabilir.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği