Yeni Philips Hue serisi TV ile uyumlu çalışıyor

Philips’in Hue akıllı ışıklandırma cihazlarının iki yeni modeli Hue Play ve Hue Signe, bilgisayar ve televizyon ekranıyla uyumlu çalışabiliyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Philips Hue akıllı ışıklandırmalar alanında lider konumda. Şirketin yeni tanıttığı Hue Play ve Hue Signe, evinizi ışıklandırma konusunda size çok yardımcı olabilir. Hue Play, siyah ve beyaz renk seçenekleriyle, tek bir ampul halinde 70 Dolar’a (425 Lira) ya da çift halinde 130 Dolar’a (790 Lira) satılıyor. Bu ampullerle televizyonunuzun ya da monitörünüzün arkasını, ekranla uyumlu olacak şekilde ışıklandırabiliyorsunuz. Dikey stand ve yerleştirme konsolu sayesinde ampul istediğiniz konumda kullanılabiliyor. Hue Play, Philips’in geleneksel 16 milyon ambiyans rengi seçeneğini destekliyor.

Tek bir ampul olarak Hue Play, 70 Dolar’lık fiyatıyla, 80-90 Dolar’lık Hue ışık şeridinden daha ucuz ve daha kompakt tasarım sayesinde kullanımı da daha kolay. Ayrıca diğer Philips Hue renkli ışıkları gibi Play ve Signe, Philips’in Hue Sync uygulamasını da destekliyor. Bu uygulama bir Mac ya da PC bilgisayardaki görüntüyü analiz ediyor ve ampullerin ışığını ekrandakine uyduruyor. Ancak Hue Sync şimdilik sadece masaüstünde kullanılabiliyor. Aynı uyumu televizyon izlerken yakalamanın çok mümkün değil.

Kolay kurulum, minimalist tasarım

Yeni ışıklandırma sistemlerinin ikincisi ve daha etkileyicisi Hue Signe, 61 santimetrelik masa lambası ya da 150 santimetrelik ayaklı lamba olarak satılıyor. Hue Play’de olduğu gibi renklerin tamamını desteklemenin yanı sıra beyazın bir çok tonunu da sunabiliyor. Cihazın kurulumu da fişi prize takmaktan ibaret. Signe’nin havalı, minimalist tasarımının kötü yanı ise fiyatı. Masa lambası 160 Dolar (975 Lira), ayaklı lamba ise 250 Dolar’lık (1525 Lira) fiyatıyla çok da ucuz değil.

Peki bu akıllı lambalarla ne yapacaksınız? Öncelikle bu lambaları, sizin konumunuza göre açılıp kapanacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Ayrıca televizyonda takımınızın maçını izlerken tribün ambiyansı yaratmak için evinizi takımınızın renkleriyle aydınlatabilirsiniz. Milli bayramlarda evi kırmızı-beyaz yapmak da bir tercih olabilir. Yılbaşında kırmızı ve yeşil ağırlıklı bir ışıklandırma hoş durabilir. Elinizin altında 16 milyon renk olunca seçenekler de sınırsız hale geliyor.

Hue Play ve Hue Signe Eylül’ün başından itibaren ön siparişler satın alınabilecek. Teslimatın Ekim başında gerçekleşmesi planlanıyor.

Kaynak: Gizmodo

Philips’in Hue akıllı ışıklandırma cihazlarının iki yeni modeli Hue Play ve Hue Signe, bilgisayar ve televizyon ekranıyla uyumlu çalışabiliyor. Hue Play 70 Dolar’a Hue Signe ise boyutuna göre 160 ya da 250 Dolar’a satılıyor. 16 milyon renk desteği bulunan akıllı lambaları pek çok farklı şekilde kullanmak mümkün.Bir yanıt

Yorumunuz: