Google Asistan destekli ayna

Simplehuman'ın geliştirdiği Sensor Mirror Hi-Fi Assist adlı ayna, bir mikrofon ve hoparlör aracılığıyla Google'ın sesli asistanını kullanmanızı sağlıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Geçmişte analog çöp kovaları, sabunluklar ve tuvalet pompaları üreten Simplehuman adlı şirket dijital geleceğe ayak uydurmak adına Google Assistant destekli bir ayna geliştirdi. Sensor Mirror Hi-Fi Assist adlı ayna, bir mikrofon ve hoparlör aracılığıyla Google’ın sesli asistanını kullanmanızı sağlıyor.

Dijital asistan entegrasyonunun yanı sıra ayna aynı zamanda Bluetooth ve AirPlay 2 üzerinden erişilebilen bir hoparlör görevi de görüyor. Simplehuman cihazda, odayı dolduran bir ses vermek için Danimarka tasarımlı 2,5 inç hoparlör kullanıldığını söylüyor. Aynaya doğru yürüdüğünüzde içinde bulunan ampul gündüz gün ışığını taklit eden gece ise daha loş bir ışık sunuyor.

Benzerlerine göre daha erişilebilir

Geçmişte de sesli asistanları aynalara entegre etmek mümkündü. Özellikle Raspberry Pi hakkında bilgi sahibi olan kişiler bu işin üstesinden gelebiliyordu. Ancak ticari olarak üretilen akıllı aynalar genellikle az bulunan ve pahalı ürünler olarak biliniyordu. Philips’in Hue Adore adlı ürününü buna örnek olarak gösterebiliriz.

Simplehuman’ın cihazı ilginizi çektiyse, bahar aylarında 400 Dolar’a satın almak mümkün olabilecek. Şirket ayrıca sadece hoparlörü bulunan (ama sesli asistanı olmayan) bir modeli 350 Dolar’dan satmayı planlıyor.

Kaynak: Engadget

Geçmişte analog çöp kovaları, sabunluklar ve tuvalet pompaları üreten Simplehuman adlı şirket dijital geleceğe ayak uydurmak adına Google Assistant destekli bir ayna geliştirdi. Sensor Mirror Hi-Fi Assist adlı ayna, bir mikrofon ve hoparlör aracılığıyla Google'ın sesli asistanını kullanmanızı sağlıyor. Dijital asistan entegrasyonunun yanı sıra ayna aynı zamanda Bluetooth ve AirPlay 2 üzerinden erişilebilen bir hoparlör görevi de görüyor.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği