Yeni kişisel asistanınız: John Legend

Google ünlü sanatçı John Legend’ın sesini Google Assistant’a ekledi. İngilizce asistanda kullanılabilen özellik sadece belirli aramalarda geçerli.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Google Assistant’a ABD’li sanatçı John Legend’ın sesi eklendi. Google’ın bu özelliği neden Pazartesi günü (1 Nisan’da) Gmail ile ilgili haberlerle birlikte vermediği oldukça açık. Zira şirket bu gelişmeyi ilk kez Google I/O etkinliğinde gündeme getirdiğinde bunun bir şaka olduğunu düşünenler bir hayli fazlaydı.

Efsane gerçek oldu

Ama bugünden itibaren Google Assistant, isterseniz John Legend’ın sesiyle konuşabilecek. (Sadece İngilizce asistanda geçerli) Eğer asistana “Hey Google, talk like a Legend” (Hey Google, bir efsane/Legend gibi konuş) derseniz ünlü şarkıcının stüdyoda kaydedilen bazı yanıtlarını duyma imkanınız olacak. Bu sesi Google Assistant tercihlerinden de seçebilirsiniz.

John Legend, Google Assistant’ta şu sorulara yanıt verebiliyor:

“Are you John Legend?” (Sen John Legend mısın?)
“What’s your favorite type of music?” (En sevdiğin müzik türü nedir?)
“Who is Chrissy Teigen?” (Chrissy Teigen kim?)
“Tell me a joke.” (Bana bir espri yap)

https://www.youtube.com/watch?v=AgHghcYqeto

Legend’ın sesi şimdilik sadece belirli içeriklerde (ve bazı gizli sürprizlerde) kullanılabiliyor. Diğer sorularınız yine standart asistan sesiniz tarafından yanıtlanıyor. Kayıtların yanı sıra Google WaveNet derin yapay sinir ağı teknolojisini kullanarak Legend’ın sesini Assistant için düzenledi.

Yenileri gelebilir

Google, kullanıcılardan sık sık Assistant sesleri arasında ünlülerin seslerini duyma talebi geldiğini belirtiyor. Gelecekte başka ünlüler de Assistant’ın bir parçası olursa şaşırmayın. Belki de Türkçe asistan için de Türk ünlülerle iş birliği yapılabilir.

Kaynak: TechCrunch

Bugünden itibaren Google Assistant, isterseniz John Legend’ın sesiyle konuşabilecek. (Sadece İngilizce asistanda geçerli) Eğer asistana “Hey Google, talk like a Legend” (Hey Google, bir efsane/Legend gibi konuş) derseniz ünlü şarkıcının stüdyoda kaydedilen bazı yanıtlarını duyma imkanınız olacak. Bu sesi Google Assistant tercihlerinden de seçebilirsiniz.Bir yanıt

  1. Mandroid avatarı
    Mandroid

    Sesi güzel, “kadife” denen cinsten. Favori şarkım ise eskiden yazılmış bir şarkıyı yeniden yorumladığı “save room”.

Yorumunuz: