Yeni emoji adayları belirlendi

Unicode Konsorsiyumu, Unicode 10 çerçevesinde listeye eklenmesi önerilen yeni 51 adet emojiyi açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Unicode Konsorsiyumu, Unicode 10 çerçevesinde listeye eklenmesi önerilen yeni 51 adet emojiyi açıkladı. Yeni emojiler arasında bir zürafa, pretzel, vampir, sakallı adam, gazlı içecek/milkshake, bebek emzirme, ‘şşşt’ ifadesi, pasta, yıldız gözlü surat, türbanlı kadın ve zebra da bulunuyor.

Suratlar ve el işaretleri emojiler arasında en popülerleri olsa da, yiyecek türleri de en çok tercih edilen emojiler arasında. Yeni güncelleme ile birlikte brokoli, Hindistan cevizi ve sandviç de yiyecek emojileri arasına ekleniyor.

Cinsiyetsiz emojiler

Bebek emojisinde olduğu gibi, cinsiyeti belli olmayan yetişkin emojileri de yeni güncelleme ile birlikte surat emojileri arasına eklenebilir.

Cinsiyetsiz yetişkinler

Hayvanlar da genişlemesi beklenen bir emoji kategorisi. Zürafa ve zebranın yanı sıra Sauropoda ve T-Rex’i temsil eden dinozor emojilerinin de listeye eklenmesi bekleniyor.

Son olarak, kaya tırmanışı, sauna, yoga/meditasyon gibi aktiviteler ve çorap, eldiven, palto gibi kıyafetler de önerilen emojiler arasında.

Önerilen kıyafet, hayvan ve yiyecek emojileri

Önceki öneriler

Daha önce önerilen ancak son öneriler arasında yer almayan emojilerden bazıları; badem, yeşillikler, ampullü surat ve kafasını duvara vuran surat oldu.

Emoji Alt Komitesi tarafından hazırlanan öneri listesi, geçmişte önerilen bazı emojileri de yeniden öneriler arasına ekledi. Bunlar arasında; turuncu kalp, Çin mantısı (dumpling) ve tek kaşı havada surat bulunuyor.

2017’nin ortasına doğru açıklanması beklenen yeni emoji listesi henüz kesinleşmiş değil. Bu öneriler şimdilik sadece örnek olarak hazırlanmış olup gelecekte bunlar üzerinde değişiklik yapılması söz konusu olabilir.

Kaynak: Emojipedia

 

Unicode Konsorsiyumu, Unicode 10 çerçevesinde listeye eklenmesi önerilen yeni 51 adet emojiyi açıkladı. Yeni emojiler arasında bir zürafa, pretzel, vampir, sakallı adam, gazlı içecek/milkshake, bebek emzirme, 'şşşt' ifadesi, pasta, yıldız gözlü surat, türbanlı kadın ve zebra da bulunuyor. Cinsiyetsiz bebek emojisinin yetişkin versiyonları, aralarında iki dinozor da bulunan yeni hayvanlar ve pek çok farklı yeni yiyecek emojisi dikkat çeken diğer öneriler. Konsorsiyum net kararını 2017'nin ortalarına doğru verecek.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği