Sonbahar’da gelecek yeni Apple emojileri

Apple, sonbaharda sunulacak yeni emojilerin detaylarını paylaştı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Apple, 17 Temmuz Dünya Emoji Günü şerefine, bu sonbaharda iOS cihazlara gelecek yeni emojilerin detaylarını paylaştı. Toplamda 230 tane yeni emoji sunulacak.

Güncellemeyle birlikte gelen yeni hayvan emojileri arasında orangutan, tembel hayvan, su samuru, kokarca ve flamingo var. Yeni yiyecek emojileri arasında ise sarımsak, soğan, waffle, falafel, tereyağı, istiridye, içecek şişesi, maté ve buz küpü var.

Unicode 12 ile birlikte gelen yeni yüzler, mimikler ve pozlar arasında esneyen yüz, çimdikleyen el, diz çöken insan, ayakta duran insan, el ele tutuşan insanlar olacak. Bütün bu emojiler hem cinsiyet hem de ten rengi seçenekli olarak sunulacak.

Erişebilirlikle ilgili yeni emojiler de geliyor. Mesela artık işitme cihazlı bir kulak, sağır insan, mekanik kol/bacak, bastonlu insan, tekerlekli sandalye kullanan insan, rehber köpek, tekerlekli sandalye (hem elle kullanılan hem de motorlu) ve beyaz baston emojileri kullanabileceğiz.

Gelecek yeni emojiler arasında Hindu tapınağı, tuk-tuk, paraşüt, halkalı gezegen, dalış maskesi, yo-yo, uçurtma, can yeleği, sari (Hindistan ve Pakistan’da kadınların giydiği tek parça ulusal giysi), mayo, külot, şort, bale ayakkabısı, banjo, diya (bir çeşit kandil), balta, kan damlası, bandaj, stetoskop, sandalye, ustura, beyaz kalp, çeşitli renklerde kare ve daireler mevcut.

Unicode 12’deki tüm emojilere Emojipedia’dan inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Mac Rumors

Apple, 17 Temmuz Dünya Emoji Günü şerefine, bu sonbaharda iOS cihazlara gelecek yeni emojilerin detaylarını paylaştı. Toplamda 230 tane yeni emoji sunulacak. Sunulacak emojiler arasında hayvan, yiyecek emojileri olduğu gibi erişebilirliğe dikkat çeken emojiler de var. Mesela artık işitme cihazlı bir kulak, sağır insan, mekanik kol/bacak, bastonlu insan, tekerlekli sandalye kullanan insan, rehber köpek, tekerlekli sandalye (hem elle kullanılan hem de motorlu) ve beyaz baston emojileri kullanabileceğiz.

Etiketler:

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği