Yapay zeka destekli uyku

Moona, gece boyunca boyun ve baş sıcaklığınızı ayarlayarak uykuya dalmanızı ve uykunuzu derinleştirmeyi amaçlayan akıllı bir uyku sistemi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Neden uyku tutmadığında yastığın diğer tarafını çeviririz? Çünkü iyi bir uykunun temelinde sıcaklık etmeni yatar. Moona, gece boyunca boyun ve baş sıcaklığınızı ayarlayarak uykuya dalmanızı ve uykunuzu derinleştirmeyi amaçlayan akıllı bir uyku sistemi.

Moona, baş ve boynunuzu serinletmek ya da ısıtmak için su bazlı bir sistem kullanıyor. Ürünün içinde herhangi bir elektrikli parça yok. Sadece içinde su bulunan bir membran ve hafızalı köpükten (memory foam) oluşuyor. Uyku vaktiniz geldiğinde, Moona yastığınızı yavaşça serinletmeye başlıyor. Vücut ısınız düştüğü için de uykuya dalmanız kolaylaşıyor. Ürünün uygulamasını kullanarak uyanma saatinizi ayarlayabiliyorsunuz.

Yastık sıcaklığının gece boyunca nasıl değişmesini istiyorsanız elinizle de ayarlama yapabiliyorsunuz. Gece uykunuzda yaptığınız hareketleri takip eden cihaz, uyku kaliteniz hakkında ipuçları veriyor. Patent bekleyen Moona akıllı uyku sistemi, zamanla sizin uyku profilinize alışarak ‘öğrenme’ kapasitesine sahip.

Herhangi bir yastıkla kullanılabiliyor

Ürünü ilk kez kullanmadan önce kendi uyku profilinizi belirlemek adına bir anket doldurmanız gerekiyor. Bundan sonraki 10 günlük süre zarfında ise uykunuzu en iyi hale getirmek için ürün size rehberlik ediyor. Yastığa yerleştirilen membran, şekli ya da materyali fark etmeksizin herhangi bir standart yastık ile kullanılabiliyor. Ayrıca makinede yıkanabiliyor. Yatağın yanına yerleştirilen parçanın sesi ise 25 desibelden daha az. Ürün şimdilik Kickstarter’da destekçilerini bekliyor. Satış fiyatının ise 399 Dolar olması planlanıyor. Ürünün bütün ülkelere gönderimi yok.

Kaynak: Kickstarter

Neden uyku tutmadığında yastığın diğer tarafını çeviririz? Çünkü iyi bir uykunun temelinde sıcaklık etmeni yatar. Moona, gece boyunca boyun ve baş sıcaklığınızı ayarlayarak uykuya dalmanızı ve uykunuzu derinleştirmeyi amaçlayan akıllı bir uyku sistemi. Sadece içinde su bulunan bir membran ve hafızalı köpükten oluşuyor. Uyku vaktiniz geldiğinde, Moona yastığınızı yavaşça serinletmeye başlıyor. Vücut ısınız düştüğü için de uykuya dalmanız kolaylaşıyor. Ürünü ilk kez kullanmadan önce kendi uyku profilinizi belirlemek adına bir anket doldurmanız gerekiyor. Bundan sonraki 10 günlük süre zarfında ise uykunuzu en iyi hale getirmek için ürün size rehberlik ediyor. Ürün şimdilik Kickstarter'da destekçilerini bekliyor. Satış fiyatının ise 399 Dolar olması planlanıyor. Ürünün bütün ülkelere gönderimi yok.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği