Karar veremeyenlere yapay zeka desteği

IBM'in yapay zeka platformu Watson üzerinde çalışan Project DataWorks, saniyede yüzlerce GB veriyi işleyerek işletmenin akıllı kararlar almasını sağlıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

IBM tarafından geliştirilen Watson adlı yapay zeka üzerinde çalışan dünyanın ilk bulut tabanlı veri ve analiz platformu oluşturuldu. Project DataWorks adlı platform, her çeşit veriyi birleştirerek karar alabilen yapay zeka destekli bir mekanizma.

Project DataWorks iş liderleri ve veri profesyonellerinin verileri toplamasını, organize etmesini, yönetmesini ve güvene almasını kolaylaştırmak ve bilişsel bir işletme haline gelmesini sağlamak için tasarlandı.

project-dataworks

Yapay zeka olmadan çok zor

Verilerden çıkarım yapmak git gide daha karmaşık bir iş haline geliyor ve bu iş genellikle oldukça yetenekli profesyoneller tarafından yapılıyor. “Bu kişiler yönetmesi, entegrasyonu ve kontrolü zor olabilen çevrimdışı araçlar ve veri hizmetleri ile çalışıyor” diyen IBM, işletmelerin en uygun ve güncel çıkarımlardan faydalanabilmek için veri modellerini ve ürünlerini -genellikle manuel olarak- tekrarlamaları gerektiğini söylüyor.

Project DataWorks işletmelerin müşterileri için tüm veri ve çıkarımları entegre ve self servis bir platformda birleştirerek aradaki bariyerleri ortadan kaldırıyor. IBM’in bulut platformu Bluemix üzerinde kullanılabilen Project DataWorks, işletmelere şu alanlarda yardımcı olacak:

  • Veri nitelik ve ürünlerini, bilişsel tabanlı makine öğrenimi ve Apache Spark kullanarak otomatize etmek.
  • Saniyede 50 ila yüzlerce gigabayt veriyi diğer tüm platformlardan daha hızlı bir şekilde işlemek
  • Confluent, Continuum Analytics, Galvanize, Alation, NumFOCUS, RStudio, Skymind gibi 20’den fazla iş ortağı ve teknoloji ile açık bir ekosistem geliştirmek.
Kaynak: KurzweilAI

IBM Watson üzerinde dünyanın ilk bulut tabanlı veri ve analiz platformu oluşturuldu. Project DataWorks adlı platform, her çeşit veriyi birleştirerek çalışan yapay zeka destekli bir karar alma mekanizması. Bu platform, iş liderleri ve veri profesyonellerinin verileri toplamasını, organize etmesini, yönetmesini ve güvene almasını kolaylaştırmak ve bilişsel bir işletme haline gelmesini sağlamak için tasarlandı.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği