Xbox One S 2 Ağustos’ta geliyor

Microsoft oyun konsolu Xbox One S'i 2 Ağustos'tan itibaren üç farklı hafıza boyutu seçeneği ile satışa sunacak. Konsol için ön siparişler başladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Microsoft yeni oyun konsolu Xbox One S’i 2 Ağustos salı gününden itibaren satmaya başlayacak. Cihaz 500 GB, 1 TB ve 2TB hafıza seçeneğiyle satışa sunulacak. 500 GB’lık versiyon 299 dolara, 1 TB’lık versiyon 349 dolara 2 TB’lık versiyon ise 399 dolara satılacak. Ancak Xbox satış yöneticisi Matt Lapsen’e göre sadece 2 TB’lık versiyon 2 Ağustos’ta satışa sunulacak. Diğer modeller için beklemek gerekecek.

Microsoft’tan yapılan açıklamada, önümüzdeki hafta 1 TB ve 500 GB versiyonları ile ilgili olarak detaylı bilgilendirme yapılacağı ifade edildi.

Ön siparişler başladı

Her üç model için şu anda Microsoft, Best Buy, Amazon ve GameStop üzerinden ön sipariş verilebiliyor. 2 TB versiyon için ön sipariş verenler ürünü 2 Ağustos’ta alabilecek. Dileyenler yakınlarındaki teknoloji mağazalarından satın almayı da deneyebilir ancak Lapsen “Talep çok yüksek, hazırladığımız ürünler yetersiz kalabilir” diyerek ön siparişin daha garanti bir yöntem olduğunu belirtiyor.

Microsoft daha önce Xbox One satışlarını artırmak için, fiyatları düşürmek, ücretsiz oyunlar sunmak, Kinect’siz versiyon üretmek gibi çeşitli taktikler denemişti. Ancak Xbox One S daha farklı bir yol izliyor. Yeni konsol daha küçük, daha ucuz ve 4K Ultra-HD Blu-ray teknolojisini destekliyor. 4K video izleme servislerini de destekleyen sistem hem oyun konsolları hem de Blu-ray oynatıcılara rakip olmaya hazırlanıyor.

Xbox One S 4K (3,820 x 2,160 piksel) çözünürlüğü destekleyerek daha canlı renkler ve daha koyu siyahlar sunuyor. Daha yüksek çözünürlük filmler ve televizyon programları için geçerli olmasının yanı sıra oyun deneyimini de çok daha üst seviyelere çıkarıyor. Ancak tüm bunlar için 4K uyumlu bir televizyona sahip olmak gerekiyor.

Hem konsol hem Blu-ray oynatıcı

4K televizyonu olup da 4K Blu-ray oynatıcı almayı düşünenler, aynı zamanda oyun da oynayabilmek için Xbox One S’i iyi bir alternatif olarak düşünebilir. Yeni konsol ayrıca video ve oyun için HDR teknolojisini de destekliyor. Bu teknoloji bazı oyunların daha yüksek kontrast oranı sayesinde daha iyi görünmesini sağlıyor.

Xbox One S öncelikle Avustralya, Avusturya, Belçika, Kanada, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Hollanda, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye, Birleşik Krallık ve ABD’de aynı anda satışa sunulacak. Diğer bölgelere de bu yılın sonuna kadar konsolun ulaşması bekleniyor.

Kaynak: Cnet

xbox-one-s-2-display

Microsoft'un ünlü oyun konsolu Xbox'ın son ürünü Xbox One S 2 Ağustos'tan itibaren satışa sunulacak. Konsolu 500 GB, 1TB ve 2TB gibi seçeneklerle sunacağını açıklayan Microsoft, 2 Ağustos'ta sadece 2 TB versiyonunun satılacağını, diğer ürünlere dair açıklamanın daha sonra yapılacağını duyurdu. 4K Ultra-HD çözünürlük desteği ile öne çıkan cihaz oyun konsolunun yanı sıra Blu-ray oynatıcı olarak da kullanılabilecek. Xbox One S için internet üzerinden ön siparişler alınmaya başladı.

1 Yorum

  • kendine özgü oyunların PC’ye de gelecek olması artık iyiden iyiye insanların Xbox’tan soğuttu. Bu saatten sonra ancak oyun anlamında ciddi fark yaratırsa kendini toparlar gibi.

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği