Microsoft’un en güçlü oyun konsolu: Xbox One X

Microsoft'un Xbox oyun konsollarının son versiyonu Xbox One X tanıtıldı. 500 Dolar'a satılacak olan konsol 7 Kasım'da raflarda yerini alacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Microsoft’un Xbox oyun konsollarının son versiyonu Xbox One X tanıtıldı. 500 Dolar’a satılacak olan konsol 7 Kasım’da raflarda yerini alacak. Los Angeles’ta yapılan bir basın toplantısında tanıtımı yapılan cihaz, Microsoft’un bir önceki konsolu Xbox One S’e oldukça benziyor ancak yeni konsol biraz daha küçük. Microsoft, Xbox One X’in bugüne kadar ürettiği en küçük konsol olduğunu söylüyor.

Yüksek performans

Konsolun en önemli özelliği ise performansı. Sekiz çekirdekli, 2,3 GHz AMD işlemcisi, altı teraflops 1,17 GHz grafik kartı ve 12 GB GDDR5 RAM’i ile Xbox One X bugüne kadar üretilmiş en yüksek performanslı oyun konsolu. Cihaz o kadar güçlü ki 4K çözünürlükteki oyunları saniyede 60 kare görüntüyle oynama imkanı sağlıyor. Bu da aşırı detaylı ve gerçekçi bir deneyim demek.

Daha önce Project Scorpio olarak anılan konsol, her şeyden önce bir Xbox One. Yani daha önce Xbox One ve XBox 360 üzerinde oynanabilen tüm oyunlar bu konsolla da uyumlu olarak çalışacak. Ayrıca eski Xbox’larla uyumlu kumanda kolları ve direksiyon gibi aksesuarlar da Xbox One X ile kullanılabilecek.

Yeni oyunlar

Etkinlikte Xbox One X için geliştirilen yeni oyunlardan bazıları da tanıtıldı. Bu oyunlar arasında Forza Motorsport, Metro ve Assasin’s Creed serilerinin yeni oyunları bulunuyor. Tüm oyunların performansı ve detayları göz doldururken, özellikle Metro: Exodus adlı, nükleer kıyamet sonrası Rusya’da geçen birinci kişi nişancı (FPS) oyunu izleyicileri en çok etkileyen oyun oldu.

Ayrıca bu yılın sonuna doğru sadece Xbox One X’e özel olarak geliştirilen Battlegrounds adlı oyun da etkinlikte tanıtıldı. Battle Royale ya da Açlık Oyunları filmlerinden aşina olduğumuz, tek kazananı olan ölümüne dövüş konseptini kullanan oyun 100 oyuncunun bir adaya yerleştirilmesi ile başlıyor.

Xbox One X, 7 Kasım’da satışa sunulacak.

Kaynak: Business Insider, Engadget

Microsoft'un Xbox oyun konsollarının son versiyonu Xbox One X tanıtıldı. 500 Dolar'a satılacak olan konsol 7 Kasım'da raflarda yerini alacak. Los Angeles'ta yapılan bir basın toplantısında tanıtımı yapılan cihaz, Microsoft'un bir önceki konsolu Xbox One S'e oldukça benziyor ancak yeni konsol biraz daha küçük. Microsoft, Xbox One X'in bugüne kadar ürettiği en küçük konsol olduğunu söylüyor. Konsolun en önemli özelliği ise performansı. Cihaz o kadar güçlü ki 4K çözünürlükteki oyunları saniyede 60 kare görüntüyle oynama imkanı sağlıyor. Bu da aşırı detaylı ve gerçekçi bir deneyim demek.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği