Microsoft Xbox kiralamayı planlıyor

Microsoft ABD'deki oyunculara Xbox oyun konsolu, Xbox Live ve XBox Game Pass için aylık 22 Dolar'dan başlayan bir abonelik modeli sunmaya hazırlanıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Microsoft ABD’deki oyunculara Xbox oyun konsolu, Xbox Live ve XBox Game Pass için aylık 22 Dolar’dan başlayan bir abonelik modeli sunmaya hazırlanıyor. Bu uygulama özellikle konsol kullanmak isteyip de yüksek giriş maliyeti sebebiyle uzak duran kişileri konsol pazarına çekmek için yararlı olabilir.

Peki Xbox All Access adı verilen yeni abonelik servisi aldığı parayı hak ediyor mu? İnceleyelim: Game Pass oyunları istediğiniz zaman Microsoft kütüphanesinden indirip oynamanızı sağlıyor ve ayrı olarak alırsanız aylık 10 Dolar’a geliyor. Xbox Live ise şirketin oyun ağı üzerinden çok oyunculu oyunlara dahil olmanızı sağlıyor ve aylık ücreti 5 Dolar.

Yani yazılım abonelikleri için 15 Dolar ödediğinizi varsayarsak geriye kalan 7 Dolar ise oyun konsolunun kirası olarak kabul edilebilir. Yeni bir Xbox almak isteseniz 230 Dolar vermeniz gerektiği için bu kira bedeli makul görünüyor. Eğer 4K çözünürlük sunan Xbox One X’i kiralamak istiyorsanız aylık ödemeniz gereken bedel 35 Dolar’a çıkıyor.

Hedef oyuncu sayısını artırmak

Microsoft’un bu girişimle birlikte oyun topluluğunu ne kadar genişleteceğini görmek ilginç olacak. Giriş bariyerini alçaltmak akıllıca bir hareket gibi görünüyor ancak şirketin kiraladığı donanımların bakımlarını aylar ya da yıllar boyunca nasıl yapacağını belirlemesi gerek.

Ayrıca bu yılki E3 konferansında Microsoft bir oyun yayını servisi üzerinde çalıştığını söylemişti. Bu servisin ne zaman kullanıma gireceği ya da servisin bilgisayarla kullanılıp kullanılmayacağı bilinmiyor. Her halükarda bu hamle şirketin insanları oyunculuğa dahil etme çabalarının bir parçası gibi görünüyor.

Abonelik servisinin bu ayın sonunda açıklanması ve kısa süre içinde kullanıma sunulması bekleniyor.

Kaynak: The Next Web

Microsoft ABD'deki oyunculara Xbox One S oyun konsolu, Xbox Live ve XBox Game Pass için aylık 22 Dolar'dan başlayan bir abonelik modeli sunmaya hazırlanıyor. Bu uygulama özellikle konsol kullanmak isteyip de yüksek giriş maliyeti sebebiyle uzak duran kişileri konsol pazarına çekmek için yararlı olabilir. 4K çözünürlükte oyun oynamak isteyen oyuncular Xbox One X içeren paketi 35 Dolar'a kiralayabilecek.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği