Winklevoss biraderler ilk Bitcoin milyarderi oldu

Facebook fikrini kendilerinden çaldığı iddiasıyla Mark Zuckerberg ile mahkemelik olan Winklevoss kardeşler bu sayede Bitcoin milyarderi oldu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Geçtiğimiz Pazar günü 11 bin 300 Dolar seviyesini aşan Bitcoin, daha çok Facebook’un Kurucusu Mark Zuckerberg’den ‘yedikleri kazıkla’ tanınan ikiz kardeşler Cameron ve Tyler Winklevoss’u milyarder yaptı.

Kripto para piyasasının ağababası Bitcoin, geçen haftayı büyük bir düşüşle kapatmıştı. Ancak geçtiğimiz haftasonunu yükselişle tamamlayan dijital para birimi 11 bin 826 Dolar seviyesine ulaşarak önceki rekoru 11 bin 300 Dolar’ı aştı ve yeni bir eşiğe ulaştı (ardından 12 bin Dolar seviyesi de aşıldı).

Telegraph’ın haberine göre bu heyecanlı iniş-çıkış sürecinde ‘Bitcoin milyarderi’ unvanı kazanan birileri oldu: Winklevoss Kardeşler. Eski olimpiyat sporcusu ikizler, 2013 yılında Facebook için açtıkları dava sonucu Zuckerberg’den aldıkları  tazminatın 11 milyon Dolarlık bölümünü Bitcoin’e yatırmışlardı. Kripto para birimin astronomik artışı sayesinde (sadece bu yıl yüzde 1.000) bu yatırımı 1 milyar Dolar seviyesine ulaştırmayı başardı.

Winklevoss kardeşler aynı zamanda kripto para takas borsası Gemini’nin yatırımcıları arasında yer alıyor.

Kaynak: Business Insider

Geçtiğimiz haftayı düşüşle kapatan kripto para birimi Bitcoin, haftasonu yaptığı yükseklişle 11 bin 826 Dolar seviyesine yükselerek yeni bir rekor kırdı. Bu yükselişten en çok nasiplenen ise Winklevoss kardeşler oldu. Seneler önce 11 milyon Dolar yatırımla Bitcoin piyasasına giren ikiz kardeşler 'ilk Bitcoin milyarderi' unvanına sahip oldu.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği