New York eyaleti Dolar’a endeksli iki yeni kripto paraya onay verdi

New York yönetimi, sabit-coin olarak adlandırılan ve değeri ABD Doları'na endekslenen ilk dijital para birimlerine onay verdi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

New York yönetimi, sabit-coin olarak adlandırılan ve değeri ABD Doları’na endekslenen ilk dijital para birimlerine onay verdi. Bu kripto paralar, benzer para birimlerinin fiyatlarındaki oynamayı yaşamaması için belirli bir değere sabitlendi. Bahsi geçen para birimleri Gemini Trust Company ve Paxos Trust Company tarafından piyasaya sunuldu. Bu gelişme, kripto paraların olgunluğa ulaştığının bir göstergesi olabilir.

Facebook konusunda Mark Zuckerberg’e açtıkları davayla bilinen Winklevoss ikizleri kripto para dünyasında önemli oyuncular haline geldi. Gemini Trust Company’nin ardındaki isimler olarak Winklevoss ikizleri, piyasaya sürdüğü her bir kripto para için bir Doları banka hesabında hazır bulunduruyor. Bu sayede kripto paranın değeri bir Dolar’a eşit oluyor.

Yeni fırsatlar sunuyor

Normalde sabit kura sahip para birimleri sadece önceden belirlenmiş iş saatleri içinde işlem görebiliyor. Ancak bir sabit-coin, sabit kurlu para birimlerini günün her saatinde erişilebilir hale getiriyor. Cameron Winklevoss bir blog yazısında “Bugüne dek ABD Dolarının güvenilir ve düzenlemeye tabi olan dijital bir temsilcisi, kripto paralar gibi açık ve merkezsiz şekilde hareket edemiyordu.” ifadelerini kullandı. Wİnklevoss Gemini Dolarını dünyanın düzenlemeye tabi ilk sabit-coin’i olarak tanımlıyor.

Kaynak: Engadget

New York yönetimi, sabit-coin olarak adlandırılan ve değeri ABD Doları'na endekslenen ilk dijital para birimlerine onay verdi. Bu kripto paralar, benzer para birimlerinin fiyatlarındaki oynamayı yaşamaması için belirli bir değere sabitlendi. Bahsi geçen para birimleri Gemini Trust Company ve Paxos Trust Company tarafından piyasaya sunuldu. Piyasadaki kripto paranın değeri kadar Dolar, şirketler tarafından bankada tutuluyor. Böylece dijital paraların değeri daima bir Dolar'a eşit olacak.

2 Yorum

  • Mükemmel bir zeka ürünü.Ben çevremdeki insanlara bunu paylaştığımda ”amaan bana ne,bana yaramıyor ya ” diyor.Kimse bir şey umursamıyor.Bu olay o kadar müthiş bir örnek ki.Bize demek istediği,Artık sanal alışverişler de bu yöntemleri kullanarak alışveriş yapabilir,Hesaplara havale yapılırken bu kriptolar üzerinden havale işlemi gerçekleştire bilirsiniz.vs.vs. Bence Dünya da ülkeler arası ekonomi savaşlarında yeni bir dönem başladı.

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği