Kripto para ‘babaları’ kendi kurallarını koyacak

Bitstamp, BitFlyer USA ve Bittrex gibi büyük dijital borsalar birleşerek kripto para endüstrisini daha iyi denetlemek için Sanal Ticaret Birliği'ni kuruyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Dünyanın en büyük dijital borsalarından birkaçı 214 milyar Dolar değerindeki kripto para endüstrisinde yaşanan yolsuzlukları ortadan kaldırma hedefiyle bir araya geldi. Pazartesi yapılan bir açıklamaya göre, Gemini Trust’ın kurucuları Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşler tarafından kurulan Sanal Ticaret Birliği, bünyesine Bitstamp, BitFlyer USA ve Bittrex’i dahil etti. Bu dört şirketin temsilcileri ilk kez Eylül ayında buluşarak Sanal Ticaret Birliği’nin kurallarını belirleyecek.

Sanal Ticaret Birliği’nin amacı, endüstri standartları belirlemek, şeffaflığı teşvik etmek, Bitcoin ve Ether gibi dijital para birimlerinde sahteciliği ve suistimali engellemek için ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu gibi düzenleyicilerle iş birliği yapmak. Topluluk geçici yönetici müdür olarak Maria Filipakis’i seçti. Filipakis eskiden New York Eyaleti Mali Hizmetler Departmanı’nda çalışmıştı. Burada BitLicence olarak bilinen kripto para lisansını oluşturmaya yardımcı olmuştu.

Kaynak: Bloomberg

Dünyanın en büyük dijital borsalarından birkaçı 214 milyar Dolar değerindeki kripto para endüstrisinde yaşanan yolsuzlukları ortadan kaldırma hedefiyle bir araya geldi. Pazartesi yapılan bir açıklamaya göre, Gemini Trust'ın kurucuları Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşler tarafından kurulan Sanal Ticaret Birliği, bünyesine Bitstamp, BitFlyer USA ve Bittrex'i dahil etti. Bu şirketlerin temsilcileri, Sanal Ticaret Birliği'nin kurallarını belirlemek üzere ilk kez Eylül ayında bir araya gelecek.

1 Yorum

  • redditte artan bitcoin konu başlıkları yeni bir bitcoin boğa piyasasının habercisi olabilir bence.

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği