Hangi kripto para kefeni yırtacak?

'Kripto baloncuğu'nun etkilerine dair spekülasyonlar artarken Bitcoin, Ether ve XRP'nin hızlı yükselişi bir baloncuk etkisi yaşandığını doğrular nitelikte.

Haber Özeti

Tam Sürüm

ICO‘lar, fiyat değişiklikleri, yeni ağlar derken son haftalarda kripto paraları takip etmek git gide daha heyecanlı hale geldi. ‘Kripto baloncuğu’nun etkilerine dair spekülasyonlar endüstride daha yaygın hale gelirken Bitcoin Ether ve XRP’nin değerindeki hızlı yükselişler bir baloncuk etkisi yaşandığını doğrular nitelikte. 4 Haziran itibarıyla Ether’in piyasa değeri tüm zamanların rekorunu kırarak ilk kez 250 Dolar’ın üzerine çıktı. Geçtiğimiz yılın sonundan bu yana sürekli yükselen Bitcoin ise 3 bin Dolar sınırını zorladıktan sonra bu sıralar 2 bin 700 – 2 bin 800 Dolar arasında geziniyor.

Her üç para biriminin değerindeki artış; şirketlerin ICO’lara (bir kripto para biriminin yatırımcılara ve risk sermayedarlarına özel faydalar sağladığı fon toplama işlemi) gösterdiği ilgi gibi, söz konusu ‘baloncuğu’ daha da büyüten bir çok faktöre bağlanıyor. Kimileri ise ortada bir baloncuk olmadığını ve devletlerin kullandığı para sisteminin git gide kötüleşmesi sebebiyle dijital paralara ilginin arttığını belirtiyor.

 

Birçok kişi Bitcoin ve Ether’in baloncuğun içinde olduğunu söylüyor. Bu kişilerin neden bahsettiklerinden haberi yok. Şunu anlamaları gerekiyor: kripto paraların değerinin artmasının sebebi merkez bankalarının sisteminin bozulmasıdır.

Birçok kişi gözlerini Ether ve Bitcoin’e dikmiş durumda. Bitcoin yakında pazardaki en büyük dijital para birimi olmayabilir.

Kim galip çıkacak?

Endüstride her geçen gün daha fazla tartışılan konu ise bu ‘baloncuk’tan hangi para biriminin lider olarak çıkacağı be internetin geleceğinin temellerini atacağı.

Şirketler Ethereum’a daha fazla ilgi göstermeye başlarken, bu para biriminin aynı ilgiyi daima üzerine tutmaya devam edip etmeyeceği merak konusu.

 

An itibarıyla piyasada Ether’in değeri 259 Dolar, Bitcoin’in değeri ise 2 bin 769 Dolar. Artışın duracağına dair ise herhangi bir sinyal yok.

Kaynak: Bank Innovation

Kripto paraları takip etmek git gide daha heyecanlı hale geldi. 'Kripto baloncuğu'nun etkilerine dair spekülasyonlar endüstride daha yaygın hale gelirken Bitcoin Ether ve XRP'nin değerindeki hızlı yükselişler bir baloncuk etkisi yaşandığını doğrular nitelikte. 4 Haziran itibarıyla Ether'in piyasa değeri tüm zamanların rekorunu kırarak ilk kez 250 Dolar'ın üzerine çıktı. Geçtiğimiz yılın sonundan bu yana sürekli yükselen Bitcoin ise 3 bin Dolar sınırını zorladıktan sonra bu sıralar 2 bin 700 - 2 bin 800 Dolar arasında geziniyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği