Kripto paraları gelenekselleştiren girişim: Revolut

Revolut hesap kartını, mobil uygulamayı, kripto paraları ve itibarî parayı tek bir çatı altında toplayan bir bankacılık platformu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Revolut hesap kartını, mobil uygulamayı, kripto paraları ve itibarî parayı tek bir çatı altında toplayan bir bankacılık platformu. Revolut sayesinde Bitcoin, Litecoin, Ether ve Dolar dahil olmak üzere 25 farklı küresel itibarî parayı telefonunuzda saklayabiliyorsunuz. Ayrıca bütün bu para birimleriyle alım satım işlemleri de gerçekleştirebiliyorsunuz.

Uygulamanın temel amacı daha fazla insanın kripto paralara erişmesini sağlamak. İtibarî paralar ve kripto paralar tek bir hesapta tutulabiliyor ve ikisi için de zahmetli bir çevirme işlemi yapmaya gerek kalmıyor. Eğer hesabınızdaki para azalırsa Revolut otomatik olarak kripto paralarınızı bozduruyor.

Ayrıca hesap kartı görevi gören hizmet, ek ücret ödemeden uluslararası şekilde para çekmenize veya harcamanıza imkan sağlıyor. Hizmet, harcama takibi, para transferi ve fatura ödemeleri yapmaya izin veriyor. Girişimin CEO’su Nikolay Storonsky, TechCrunch Disrupt Berlin’de yaptığı konuşma sırasında, “Şu anda dünyanın dört bir yanındaki insanların heyecanla takip ettiği kripto para konusu maalesef fazla zaman alıcı ve masraflı.” dedi.

Avrupa’da 1 milyon kişi kullanıyor

13 Aralık 2017 itibariyle 17 bin 147 Dolar değerindeki Bitcoin’le gitgide daha fazla insan, hükümet ve kuruluş ilgilenmeye başladı. Revolut, kripto paraların geleceğin bankacılık sisteminde önemli bir role sahip olacağını düşünüyor. Şirket yakın zamanda 10 bin kullanıcının kaydolduğu ve 1 milyon Dolar değerinde kripto para alım satımı yapılan bir beta sürümü kullanıma geçirdi.

Masrafları en düşük seviyede tutmaya çalışan Revolut yeni müşteriler için de cazip hale gelmiş oluyor. Şu anda hizmetin Avrupa genelinde 1 milyon kullanıcısı var. Şirket bu 1 milyon kullanıcının toplamda 160 milyon Dolar değerinde dış işlem ücretinden kar ettiğini söylüyor.

Kaynak: PSFK

Revolut hesap kartını, mobil uygulamayı, kripto paraları ve itibarî parayı tek bir çatı altında toplayan bir bankacılık platformu. Revolut sayesinde Bitcoin, Litecoin, Ether ve Dolar dahil olmak üzere 25 farklı küresel itibarî parayı telefonunuzda saklayabiliyorsunuz. Ayrıca bütün bu para birimleriyle alım satım işlemleri de gerçekleştirebiliyorsunuz. İtibarî paralar ve kripto paralar tek bir hesapta tutulabiliyor ve ikisi için de zahmetli bir çevirme işlemi yapmaya gerek kalmıyor. Eğer hesabınızdaki para azalırsa Revolut otomatik olarak kripto paralarınızı bozduruyor. Ayrıca hesap kartı görevi gören hizmet, ek ücret ödemeden uluslararası şekilde para çekmenize veya harcamanıza imkan sağlıyor. Hizmet, harcama takibi, para transferi ve fatura ödemeleri yapmaya izin veriyor. Şirket yakın zamanda 10 bin kullanıcının kaydolduğu ve 1 milyon Dolar değerinde kripto para alım satımı yapılan bir beta sürümü kullanıma geçirdi. Şu anda hizmetin Avrupa genelinde 1 milyon kullanıcısı var. Şirket bu 1 milyon kullanıcının toplamda 160 milyon Dolar değerinde dış işlem ücretinden kar ettiğini söylüyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği