Bitcoin’in endişe verici düşüşü sürüyor

Dün kripto paraları vuran büyük bir düşüşle, en popüler 100 kripto paranın 8 tanesi dışında tamamı, yüzde 13-14 civarında bir değer kaybı yaşadı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Geçtiğimiz yıl bu zamanlar herkesin aklında benzer sorular vardı: Bitcoin nedir? Kripto para nedir? Neden hızla yükseliyor? Bitcoin’in değer kazanması ne demek? Bu sorulara maruz kalanlar da dostlarına genellikle kısıtlı bilgileriyle kripto para ve merkezsizleşme kavramlarını anlatmaya çalışıyordu.

Şimdi ise kripto paralar sadece değer kaybı haberleriyle gündeme geliyor ve artık o kadar çok merak edilmiyor. Geçtiğimiz bir yıl içinde tüm zamanların en yüksek değerine ulaşan kripto paraların çoğu dün ciddi bir düşüşle yeniden sarsıldı. En popüler 100 kripto paranın 8 tanesi dışında tamamı yüzde 13-14 civarında bir düşüş yaşadı.

Bitcoin 4 bin Dolar’ın altına düştü

Bu düşüşle birlikte Bitcoin’in değeri 4 bin Dolar eşiğinin altına düşmüş oldu. Geçtiğimiz yıl Bitcoin’in 4 bin Dolar olması yatırımcılar tarafından sevinçle karşılanmıştı. Zira 2017 başında Bitcoin 800 Dolar civarındaydı ve Eylül ayına gelindiğinde 5 kat değer kazanarak 4 bin Dolar’ın üzerine çıkmıştı. Aralık ayında değeri 17 bin Dolar’ı aşan Bitcoin o tarihten bu yana kan kaybetmeye devam ediyor.

Dünkü düşüşün ardından Ethereum 111 Dolar’a, Litecoin de 30 Dolar’a geriledi. Kripto para piyasası oldukça hareketli. Ancak bir yıldır süren düşüş trendi uzunca bir süredir istikrarlı bir şekilde devam ediyor. Çoğu kişi bu popüler paraların hareketinin ne zaman durulacağını görmek için bekliyor.

Kaynak: TechCrunch

Geçtiğimiz bir yıl içinde tüm zamanların en yüksek değerine ulaşan kripto paraların çoğu dün ciddi bir düşüşle yeniden sarsıldı. En popüler 100 kripto paranın 8 tanesi dışında tamamı yüzde 13-14 civarında bir düşüş yaşadı. Bitcoin uzun süre sonra ilk kez 4 bin Dolar'ın altına düşerken Ethereum 111 Dolar, Litecoin ise 30 Dolar'dan işlem gördü.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği