WiFi bağlantılı haşere mücadelesi

Otellere tahta kurularından ilaç kullanmadan kurtulmayı vaat eden AIM adlı ürün, yüzde 98 başarı oranıyla çalışıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

WiFi ile çalışan yeni bir sistem, otellere tahta kurularından ilaç kullanmadan kurtulmayı vaat ediyor. Delta Five adlı şirket tarafından geliştirilen AIM adlı ürün, yüzde 98 başarı oranıyla çalışıyor. Odaları içinde bulunan kameralar ile tarayan cihaz böcekleri yine cihazın içinde bulunan tuzaklara çektikten sonra WiFi aracılığıyla sistemin yöneticisine haber veriyor. Böceğin görüntüsünü akıllı telefondan canlı olarak izlemek mümkün.

Telefonda böcek izlemek kulağa iğrenç geliyor olabilir ancak böyle bir teknoloji otel endüstrisi için çok büyük fayda sağlayabilir; özellikle de tahta kuruları diğer odalara yayılmadan haber verebilirse. Genellikle oteller tahta kurularını tespit edip yok etmek için insan ya da köpeklerden faydalanıyor.

900 kat daha ucuz

Delta Five, AIM’in bu sıradan çözümlere göre 900 kat daha ucuza mal olduğunu belirtiyor. 7,5 cm boyundaki dedektör gözle görülemeyecek bir noktaya yerleştirilebilir. Böylece müşteriler odada bir tahta kurusu dedektörü bulunduğundan haberdar olmadan kalabilirler. Böcekler de kolayca tespit edilip hapsedilebilir.

Delta Five bu teknolojinin evlerde, otellerde, yurtlarda, gemilerde, çağrı merkezlerinde ve tahta kurularının görüldüğü her yerde kullanılabileceğini söylüyor.

Kaynak: CNBC

Wi-Fi ile çalışan yeni bir sistem, otellere tahta kurularından ilaç kullanmadan kurtulmayı vaat ediyor. Delta Five adlı şirket tarafından geliştirilen AIM adlı ürün, yüzde 98 başarı oranıyla çalışıyor. Odaları içinde bulunan kameralar ile tarayan cihaz böcekleri yine cihazın içinde bulunan tuzaklara çektikten sonra WiFi aracılığıyla sistemin yöneticisine haber veriyor. Böceğin görüntüsünü akıllı telefondan canlı olarak izlemek mümkün.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği