Otel odasında kişiselleştirilmiş Netflix deneyimi

Uydu sağlayıcısı Dish, Evolve adlı yayın platformuna Netflix'i entegre ederek, sevdiğiniz dizi ve filmlere otel odasında da ulaşabilmenizi sağlayacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Tatile gittiğimizde otel odasında televizyon izlemek en büyük önceliğimiz olmayabilir ancak sevdiğimiz film ve dizileri otelde de rahatça takip edebilmek güzel bir deneyim olabilir. Uydu sağlayıcısı Dish, Evolve adlı yayın platformuna Netflix’i entegre ederek bu hizmeti size getirmeyi amaçlıyor. Böylece evde izlemeye başladığınız dizilere otel odasında devam edebileceksiniz.

Evolve direkt olarak televizyona bağlanan ve otellere özel hazırlanan bir yayın kutusu. Dish bu cihazı 2017’de kullanıma sunmuştu. Bir otelde Evolve kurulu bir televizyona denk gelirseniz etkileyici yayın özelliklerini kullanabilirsiniz. Evolve Android TV ile çalışıyor ve Google Play Store üzerinden aralarında YouTube’un da bulunduğu binlerce uygulamayı destekliyor. Ayrıca telefonunuzdaki içeriği televizyona yansıtmanız için cihazın içinde Chromecast da bulunuyor. Televizyon yeterli çözünürlüğe sahipse Evolve kutusu 4K video oynatımını da destekliyor.

Sonunda Netflix de geldi

Tüm bu özelliklere ve binlerce uygulamaya rağmen Netflix bu sistemin bir parçası değildi. Bu yüzden yeni açıklama oldukça önem arz ediyor. Kullanıcılar artık Netflix’i direkt olarak Evolve menüsünden kullanabilecek. Kendi hesabına giriş yapan kullanıcılar daha önce izlemeye başladıkları içeriklere kaldıkları yerden devam edebilecek. Ayrıca üyeliği olmayan kişilerin de Netflix’e kolayca üye olmasını sağlayan bir seçenek bulunacak.

Sistemin sağlayacağı kolaylık ortada ancak bu sistem üzerinden kullanıcı bilgilerinizin ele geçirilmesinden endişe ediyorsanız Evolve bunu da düşünmüş. Siz sistemden çıkış yapmayı unutsanız bile, otelden çıkış yaptığınızda Evolve üzerinde yaptığını tüm girişler iptal edilecek. Böylece hesap bilgileriniz depolanmamış olacak.

Netflix entegrasyonu önümüzdeki aylarda tüm Dish Evolve cihazlara gelecek.

Kaynak: Digital Trends

Uydu sağlayıcısı Dish, Evolve adlı yayın platformuna Netflix'i entegre ederek bu hizmeti size getirmeyi amaçlıyor. Böylece evde izlemeye başladığınız dizilere otel odasında devam edebileceksiniz. İlk kez 2017'de piyasaya sunulan Evolve desteklediği binlerce Android uygulamasına ve farklı özelliklerine rağmen bugüne kadar Netflix entegreasyonuna sahip değildi. Artık Netflix kullanıcıları da Evolve bulunan otellerde hesaplarına kolayca giriş yaparak Netflix'e erişebilecek. Kullanıcı otelden çıkış yaptığı anda Netflix giriş bilgileri de Evolve üzerinden silinecek. Böylece hesabınız başkası tarafından kullanılamayacak.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği