Amazon TV kaydı yapan bir cihaz tanıtabilir

Amazon’un Frank adı verilen bir TV kayıt cihazı üzerinde çalıştığı söyleniyor. Bu cihaz sayesinde kullanıcılar canlı TV yayınlarını kaydedip daha sonra seyretmek üzere akıllı telefonlarına aktarabilecek.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Konuyla ilgili bilgi sahibi birinden gelen bir açıklamaya göre Amazon, TV kaydı yapabilen yeni bir cihaz üzerinde çalışıyor. Şirket içinde ‘Frank’ adı verilen cihaz, yayıncılık çağının yeni dijital video kayıt aleti olmaya aday. Frank, tıpkı Fire TV’ye bağlanmak için kablosuz teknoloji kullanan Amazon Echo’lar gibi bir teknolojiye sahip. Kullanıcılar canlı televizyon yayınlarını daha sonra seyretmek üzere akıllı telefonlarına kaydedebilecek. Bu hizmet, TiVo veya Slingbox hizmetleriyle benzerlik gösteriyor. Amazon adına açıklama yapan sözcü, şirketin Frank adlı cihazı piyasaya sürmekten vazgeçebileceğini, planların iptal olabileceğini de belirtti.

Amazon’un açıklamasının ardından TiVo’nun hisseleri yüzde 10 kadar düştü. E-ticaret devi Amazon’un Lab 126 adlı araştırma ve geliştirme merkezi, evlerde kullanılma amaçlı üretilen bağlantılı cihazlar olan dijital kayıt cihazları üzerinde çalışıyor. Echo hoparlörü üreten ekip şu anda Project Vesta olarak bilinen ev robotu üzerinde çalışıyor.

Amazon cihazları ve hizmetleriyle birlikte oturma odalarımızı ele geçirmek istiyor. Prime üyeleri için Netflix gibi yayın hizmetlerine alternatif oluşturma çabası içinde olan şirket, orijinal filmlere, TV yapımlarına ve canlı spor etkinliklerine yatırım yapıyor. Prime üyeler aylık veya yıllık belirli bir ücret karşılığında kargo indirimlerinden, video ve diğer avantajlar faydalanıyor. Amazon video içeriklerini seyreden müşterilerin şirketin diğer hizmetlerine para harcaması ve üyeliklerini yenilemesi daha muhtemel oluyor.

Kaynak: Bloomberg

Amazon adına açıklama yapan ancak ismini vermek istemeyen bir yetkili, şirketin Frank adını verdiği bir TV kayıt cihazı üzerinde çalıştığını açıkladı. TiVo veya Slingbox gibi hizmetlerle benzer bir hizmet sunacak olan Frank, kullanıcının canlı TV yayınlarını kaydedip daha sonra akıllı telefonundan seyretmesini sağlayacak. Cihazın piyasaya sürülmeden projenin iptal edilebileceği de paylaşılan bilgiler arasında.2 yanıt

  1. kadir avatarı

    Bu alet neden bu kadar önemli tam anlayamadım ve merak ediyorum ne ki altı üstü kayıt yapıyormuş?

Yorumunuz: