Otel odalarındaki gizli kameraları internetten pazarlayan çete çökertildi

Güney Kore'de 30 farklı otele yerleştirilen gizli kameralar kullanılarak otel müşterilerinin görüntülerinin internette paylaşıldığı ortaya çıktı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Güney Kore’de 1500’den fazla otel müşterisinin gizlice kaydedildiği ve görüntülerin internette canlı yayınlandığı ortaya çıktı. Bu olayın ülkenin 10 farklı şehrinde 30 farklı otelde meydana geldiği belirlendi. Kameralar dijital televizyon kutularına, prizlere ve saç kurutma makinesi askılarına yerleştirilmişti. Görüntüler 4 binden fazla üyesi olan bir site üzerinden yayınlanıyordu.

Olayla ilgili olarak dört kişi gözaltına alındı. Otellerden gelen görüntüler özel bir siteye gönderiliyordu. Bu sitenin üyeleri aylık abonelik ücreti ödeyerek bu görüntülere ulaşabiliyordu.

Güney Kore’nin gizli kamera sorunu eskiye dayanıyor

Bu olay Güney Kore’deki ilk gizli kamera skandalı değil. 2017’de polise yasa dışı video kaydı ile ilgili 6 bin 400’den fazla başvuru yapılmıştı. Geçtiğimiz yıl on binlerce kadın sokaklarda protesto yürüyüşü yaparak “Benim yaşamım senin pornon değil!” sloganları attı.

Casus kamera problemlerinin ardından başken Seul’de polis kadın görevlilerden oluşan bir ekip kurdu. Bu ekip şehirdeki umumi tuvaletleri gezerek casus kamera incelemesi yapıyor.

Kaynak: BBC

Güney Kore'de 1500'den fazla otel müşterisinin gizlice kaydedildiği ve görüntülerin internette canlı yayınlandığı ortaya çıktı. Bu olayın ülkenin 10 farklı şehrinde 30 farklı otelde meydana geldiği belirlendi. Kameralar dijital televizyon kutularına, prizlere ve saç kurutma makinesi askılarına yerleştirilmişti. Görüntüler 4 binden fazla üyesi olan bir site üzerinden yayınlanıyordu. Olayla ilgili olarak dört kişi gözaltına alındı.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği