WhatsApp kendi Emoji setini yayımladı

Uzun zamandır Apple’ın emojilerini kullanan WhatsApp, Facebook ve Twitter’ı örnek alarak kendi emoji setini yayımladı. Emoji seti şimdilik beta sürümünde.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Uzun zamandır Apple’ın emojilerini kullanan WhatsApp, uygulamalarında kendi emojilerini kullanan Facebook ve Twitter’ı örnek alarak emoji setini yayımladı. İlk bakışta WhatsApp’ın emojilerini Apple’ınkilerden ayırt etmek biraz zor olabilir zira epeyce benziyorlar. WhatsApp kullanıcıları Apple’ın emojilerine alışkın olduğu için çok da zorlanmayacaklardır.

Aslında WhatsApp’ın geçmişte kendi emojilerini tasarlamışlığı var. Herhangi bir tedarikçinin Unicode 7 desteğini kullanmadığı tarihlerde WhatsApp kendi ‘orta parmak emojisini’ çıkarmıştı.

WhatsApp, çıkardığı beta emoji sürümü ile iOS’un emoji desteğinden şu anda daha önde. WhatsApp’ın emoji desteği Unicode’un en son onayladığı Emoji 5.0 sürümünü içeriyor. Emoji setinin henüz beta sürümünde olduğu, uygulamaya girmeden önce değiştirilebileceği, hatta belki de hiçbir zaman hizmete sunulmayabileceği de göz önünde bulundurulmalı.

Kaynak: Emojipedia Blog

Uzun zamandır Apple’ın emojilerini kullanan WhatsApp, Facebook ve Twitter’ı örnek alarak kendi emoji setini yayımladı. Emoji seti şimdilik beta sürümünde. İlk bakışta WhatsApp’ın emojilerini Apple’ınkilerden ayırt etmek biraz zor olabilir zira epeyce benziyorlar. WhatsApp kullanıcıları Apple’ın emojilerine alışkın olduğu için çok da zorlanmayacaklardır. Emoji setinin henüz beta sürümünde olduğu, uygulamaya girmeden önce değiştirilebileceği, hatta belki de hiçbir zaman hizmete sunulmayabileceği de göz önünde bulundurulmalı.Yorumunuz: