Walmart, Netflix ve Amazon’a rakip oluyor

Perakende devi Walmart abonelik modeliyle bir video izleme hizmeti sunmaya hazırlanıyor. Böylece şirket Netflix’e ve Amazon’a rakip olacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Perakende devi Walmart abonelik modeliyle bir video izleme hizmeti sunmaya hazırlanıyor. Böylece şirket Netflix’e ve Amazon’a rakip olacak. Servisin ayda 8 Dolar’dan düşük bir ücreti olacağını belirten adı açıklanmayan kaynaklar ayrıca reklam destekli ücretsiz bir abonelik seçeneğinin de olacağını söylüyor. Bu fiyatlandırma Walmart’ın servisinin hen Netflix’ten hem de Amazon Prime Video’dan daha ucuz olacağı anlamına geliyor.

Walmart’ın mevcut bir dijital video platformu bulunuyor. Vudu adlı platfrom üzerinden dijital filmler ve diziler satın alınabiliyor ya da kiralanabiliyor. Ancak ücretli abonelik Walmart için henüz keşfedilmemiş bir alan.

Rekabet kızışıyor

Öte yandan bu alanı çoktan keşfetmeye başlamış bir çok şirket bulunuyor. Netflix ve Amazon’un yanı sıra Walmart bu alanda Hulu, YouTube, AT&T, Dish ve Sony gibi şirketlerle mücadele edecek. Tüm bu platformlar kullanıcıları kendilerine çekmeye çalışıyor. Netflix ve Amazon 100 milyonun üzerinde abone sayısıyla sektörde başı çekiyor. Apple ve Facebook da orijinal videolarla kendi ekosistemlerini genişletme çalışmalarını sürdürüyor.

Walmart konu ile ilgili bir açıklamada bulunmadı.

Kaynak: CNet

Perakende devi Walmart abonelik modeliyle bir video izleme hizmeti sunmaya hazırlanıyor. Böylece şirket Netflix’e ve Amazon’a rakip olacak. Servisin ayda 8 Dolar’dan düşük bir ücreti olacağını belirten adı açıklanmayan kaynaklar ayrıca reklam destekli ücretsiz bir abonelik seçeneğinin de olacağını söylüyor.Bir yanıt

Yorumunuz: