VW Beetle da elektrikli motora kavuşuyor

Volkswagen Yönetim Kurulu Başkanı Diess'in açıklamasına göre şirket, arkadan çekişli ve sıfır salınımlı elektrikli Volkswagen Beetle üretmeyi düşünüyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Volkswagen Yönetim Kurulu Başkanı Herbert Diess’in açıklamasına göre şirket, yeni Modüler Elektrikli Araç Takımı (MEB) sayesinde arkadan çekişli ve sıfır salınımlı elektrikli Volkswagen Beetle üretmeyi düşünüyor.

Bu yılın Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı‘nda tanıtılan ve ID Buzz adı verilen Microbus konsepti ile birlikte elektrikli Beetle, Volkswagen’ın elektrikli araç serisinin ilk adaylarından biri olma özelliğini taşıyor. Diess, “Elektrikli araçlarla ilgili karar vermemiz gereken şey, ne tür konseptlere ihtiyaç duyulduğunu belirlemek.” diyor. Diess, ‘konsept’ terimini açıklarken için Microbus ve Beetle’ın yanı sıra Kübelwagen ve Buggy gibi üstü açık modelleri de örnek gösteriyor. Diess, MEB platformunun farklı konseptler için çok uygun bir temel oluşturduğunu söyleyerek, “Oldukça esnek bir platforma sahibiz. İstediğimizi üretebiliriz; arkadan çekişli araba, önden çekişli araba, dört çeker araba vb.” diyor. Autocar adlı dergiye açıklama yapan Diess, MEB platformunun 15 adet elektrikli motora sahip aracı desteklediğini, bunlardan beş tanesinin Volkswagen adı altında satışa sunulacağını söyledi.

Kaynak: Auto Car

Volkswagen Yönetim Kurulu Başkanı Diess'in açıklamasına göre şirket, arkadan çekişli ve sıfır salınımlı elektrikli Volkswagen Beetle üretmeyi düşünüyor. Bu yılın Kuzey Amerika Uluslararası Otomobil Fuarı'nda tanıtılan ID Buzz adlı Microbus konsepti ile birlikte elektrikli Beetle, Volkswagen'ın elektrikli araç serisinin ilk adaylarından biri olma özelliğini taşıyor. Diess, "Elektrikli araçlarla ilgili karar vermemiz gereken şey, ne tür konseptlere ihtiyaç duyduğumuzu belirlemek." diyor. Diess, 'konsept' terimini açıklarken için Microbus ve Beetle'ın yanı sıra Kübelwagen ve Buggy gibi üstü açık modelleri de örnek gösteriyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği