Visa API platformunu yaymak istiyor

Visa’nın Şubat’ta kullanıma soktuğu API platformu Visa Developer için hazırlanan reklamlarda, şirketin iş birliği için ne kadar hevesli olduğu görülüyor.

Yayın tarihi:

Haber Özeti

Tam Sürüm

Visa’nın yeni yayınladığı video serisi, şirketin API platformunu finans şirketlerinin ve girişimlerin kullanımına açmaya ne kadar istekli olduğunu gösteriyor. Visa Developer olarak da bilinen API platformunu tanıtmak için birkaç aydır videolar yayınlayan Visa, yeni videolarında çeşitli kuruluşlar ve girişimlerden aldığı referanslara yer verdi.

https://www.youtube.com/watch?v=gb0jRPKZbZU

Şubat ayında faaliyete geçen platform, girişimler ve finans şirketlerinin dahil olması için ödeme ağını kullanıma açacak şekilde tasarlandı. Böylece şirketlerin Visa ile daha sıkı bağlar kurması amaçlanıyor. Şimdiye dek yayınlanan videolarda pratik fikirler sunuluyor – Visa’nın araçlarını kullanarak nasıl iki yönlü SSL anlaşmaları yapılacağını öğretmek gibi. (Dikkat: videolar çok fazla kod içeriyor)

Kod yarışmasının kazananı da yer alıyor

Geçtiğimiz hafta Visa bir dizi yeni video yayınlamaya başladı. Bunlardan birisi de Utah merkezli Mountain America Credit Union adlı şirketin referansını içeriyordu. Bir başka videoda ise bu yılın başında Austin, Texas’ta yapılan Visa Developer yarışmasının kazananı Ledge‘e yer veriliyor. Ledge aile ve arkadaşların dahil olduğu küçük çaplı topluluk fonlamaları için kullanılan bir uygulama. Austin Visa’nın çok sahneli yarışmasının ilk durağıydı. Haziran’da yarışmanın San Francisco ayağı düzenlendi. Mastercard da Masters of Code adlı benzer bir yarışma düzenlemişti.

https://www.youtube.com/watch?v=s0lQZjc2duc

Bir serinin parçası gibi görünen videolarda Visa’nın finans şirketleri ve yeni girişimlerle bağ kurma hevesi açık bir şekilde görülüyor. API’lar ödeme ağlarının birbiriyle yarışabileceği yepyeni bir oyun alanı sunuyor.

Kaynak: Bank Innovation

Visa, bir süredir birlikte çalıştığı finans kuruluşları ve girişimlere yer verdiği yeni reklamlarında, API platformu Visa Developer’ı tanıtıyor. Videolardan Visa’nın bu platformunu yaymak ve şirketlerle daha yakın bağlar kurmak için ne kadar hevesli olduğu görülüyor. Videolar platformun tanıtımının yanı sıra öğretici içerikler de barındırıyor.Bir yanıt

Yorumunuz: