Vine kurucusunun benzer mantıktaki yeni girişimi: Byte

Vine'ın kurucusu Dom Hofmann, döngü halinde oynayan video uygulamasının yeni bir versiyonu olan Byte üzerine çalıştığını açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Vine’ın kurucusu Dom Hofmann, döngü halinde oynayan video uygulamasının yeni bir versiyonu olan Byte üzerine çalıştığını açıkladı. Yeni uygulama 2019’un bahar aylarında kullanıma hazır hale gelecek.

Hofmann bir süredir Vine’ın devamı olarak V2 adlı bir uygulama üzerinde çalışıyordu. Geçtiğimiz Kasım ayında bu çalışmalarını açıklayan Hofmann, Mayıs ayında yasal ve finansal zorluklar sebebiyle projeyi ertelemek zorunda kaldığını söyledi.

Geçmiş çalışmalar

Aslında Hofmann daha önce Byte adında bir uygulama yayınlamıştı. 3 yıl önce kullanıma sunulan uygulama fotoğraf düzenleme özellikleri ve yaratıcı araçlar içeriyordu. Eski ve yeni Byte aynı logoyu kullanıyor. Her ikisinde de sağ üst köşede sarı, kırmızı ve mavi renklerde bir ikon bulunuyor. Hofmann ayrıca geçmişte Peach adında, Slack benzeri bir arayüze sahip olan bir sosyal ağ üzerine çalışmıştı.

2012’de kurulan Vine, kullanıma sunulduktan sadece dört ay sonra Twitter tarafından 30 milyon Dolar’a satın alınmıştı. Orijinal Vine’da 6 saniyelik video sınırlaması vardı. Uygulama en popüler olduğu dönemde ayda 200 milyon kişi tarafından kullanılmıştı. Twitter 2016’da canlı yayınlara daha fazla kaynak ayırmak istediği için Vine’ı kapattı. Hofmann Vine’ı Rus Yusupov ve Colin Kroll ile birlikte kurmuştu. Bu ekip aynı zamanda HQ Trivia adlı uygulamayı da geliştirmişti.

Tiktok’a rakip olabilir

Hofmann Twitter’dan yaptığı Byte açıklamasının ardından daha detaylı bir bilgi paylaşmadı.

Byte Twitter’da ve Instagram’da @byte_app kullanıcı adıyla yer alıyor. Ayrıca byte.co adresi üzerinden de gelişmelerin paylaşılması bekleniyor. Hofmann’ın tweetlerinin altına bazı kullanıcılar Byte’ın son dönemin popüler video paylaşım uygulaması Tiktok’a rakip olacağına dair ifadelerde bulundu. Uygulama kullanıma sunulduğunda tam olarak hangi uygulamalarla rekabet edeceğini daha net bir şekilde görme fırsatına sahip olacağız.

Kaynak: Venture Beat

Vine'ın kurucusu Dom Hofmann, döngü halinde oynayan video uygulamasının yeni bir versiyonu olan Byte üzerine çalıştığını açıkladı. Yeni uygulama 2019'un bahar aylarında kullanıma hazır hale gelecek. Hofmann bir süredir Vine'ın devamı olarak V2 adlı bir uygulama üzerinde çalışıyordu. Bu çalışmaları Mayıs ayında durdurduğunu söyleyen Hofmann şimdi Byte ile geri dönüyor. Uygulamanın içeriği ve özelliklerine dari daha detaylı bilgi paylaşılmadı.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği