Vespa’dan 6 konsept tasarım

Dünyanın en popüler motosikletlerinden Vespa, 6 farklı konsept tasarım yayımladı. Konseptler arasında klasik veya oldukça fütüristik görünen tasarımlar var.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Vespa, dünyanın en popüler motosikletlerinden biri. 1946 yılında ilk kez piyasaya sürüldüğünde küçük boyutu yüzünden kendisine ‘Paperino’ (kaz yavrusu) adı takılmıştı. Vespa’nın ilk modelleri oldukça ikonik fakat yeni yayımlanan 6 konsept tasarım da oldukça dikkat çekici görünüyor.

Harley Davidson denince akla ilk gelen modellerden biri de ‘chopper’ oluyor. Chopper’ın yüksek gidonu ve kolayca tanınan egzoz sesi ile Vespa birleşince ortaya aşağıdaki gibi ikonik bir tasarım çıkıyor.

Eğer off-road motosikletleri seviyorsanız, aşağıdaki tasarım size hitap edebilir. Kumda, çakılda, çamurda, karda ve hatta suda bile gidebiliyor. Dişli lastikleri, zeminde güvenli şekilde ilerlemenizi sağlıyor.

Eğer uzun mesafe gidecekseniz, Vespa Touring Bike sizin için daha uygun olabilir. Büyük yakıt deposu kilometrelerce yol almanızı sağlarken yüksek koltuğu rahat etmenizi sağlayacak. Hatta başka bir yolcu ve bavul için bile yeri var.

Vespa Superbike, adından da anlaşılabileceği üzere tam bir ‘hız’ motoru. Orta halli bir Vespa’nın motor hacmi 50 cc; Vespa Superbike ise 1200 cc’lik motora sahip.

Harley Davidson, Tron esintili bir Vespa’nın nasıl görüneceğini merak etmiş olacak ki aşağıdaki konsepti tasarlamış. Bu fütüristik yarış motosikleti tamamen likit yakıt kullanıyor. Fren yapmak ya da denge sağlamak için bir çift küçük kola sahip. Bu model yarış için üretilmiş fakat tasarlayan her kimse, bilim kurgu tarzını sevdiği belli oluyor.

Kaynak: Design Boom

Vespa, dünyanın en popüler motosikletlerinden biri. 1946 yılında ilk kez piyasaya sürüldüğünde küçük boyutu yüzünden kendisine 'Paperino' (kaz yavrusu) adı takılmıştı. Vespa'nın ilk modelleri oldukça ikonik fakat yeni yayımlanan 6 konsept tasarım da oldukça dikkat çekici görünüyor. Konsept tasarımlar arasında epeyce fütüristik görünen bir motosiklet, bir hız motoru, off-road meraklıları için bir model, uzun mesafe için tercih edilebilecek bir model, ve chopper'ı andıran bir model mevcut.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği