Elektrikli Vespa seneye yollarda

2016 EICMA Uluslararası Motosiklet Fuarı'nda ikonik Vespa'nın elektrikli versiyonunu tanıtan Piaggio, Vespa Elettrica'yı 2018'de satışa sunmayı planlıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Geçtiğimiz yıl EICMA Uluslararası Motosiklet Fuarı’nda ikonik Vespa’nın elektrikli versiyonunu tanıtan Piaggio, EICMA 2017’de motosikletin birkaç özelliğini daha açıkladı. Oldukça sessiz ve şık olan Vespa Elettrica, elektrikli motosikletten beklenebilecek birçok özelliğe sahip. Vespa, yeryüzünde 70 yıldan fazla süredir kullanılıyor. Motosiklet dendiğinde akla gelen ilk isimlerden olan Vespa, bugüne dek 18 milyondan fazla satıldı. Fakat ne yazık ki motosikletin benzinle çalışan motoru çevre ve gürültü kirliliğine sebep oluyor.

Elektrikli motosikletler ise, çevre ve gürültü kirliliği gibi olumsuz etkileri ortadan kaldırarak ‘daha yeşil’ ve daha sessiz bir ulaşım çözümü sunuyor. Vespa Elettrica‘nın tasarımı kendinden önceki Vespa’larla aynı. Motosikletin 4 kilowatt’lık maksimum güce sahip bir elektrikli motoru var. Piaggio’nun tahminlerine göre bu motor, Vespa Elettrica’ya motor hacmi 50cc olan normal bir motosiklet performansı kazandırıyor. Motosiklette akıllı telefon bağlanabilen renkli bir TFT ekran var. Ekrandaki sanal kontrol panelinde, yolculukla ilgili veri toplamak, çekiş kontrolü takibi yapmak ve yakınlardaki benzin istasyonlarını tespit etmek için navigasyon bulunacak. Motosikletin fiyatı henüz belirlenmedi fakat Piaggio’nun açıklamasına göre 2018’de satışa sunulacak. Vespa Elettrica 12 Kasım’a kadar EICMA’da gösterilecek.

Kaynak: New Atlas

Geçtiğimiz yıl EICMA Uluslararası Motosiklet Fuarı'nda ikonik Vespa'nın elektrikli versiyonunu tanıtan Piaggio, EICMA 2017'de motosikletin birkaç özelliğini daha açıkladı. Oldukça sessiz ve şık olan Vespa Elettrica, elektrikli motosikletten beklenebilecek birçok özelliğe sahip. Vespa Elettrica'nın tasarımı kendinden önceki Vespa'larla aynı. Motosikletin 4 kilowatt'lık maksimum güce sahip bir elektrikli motoru var. Piaggio'nun tahminlerine göre bu motor, Vespa Elettrica'ya motor hacmi 50cc olan normal bir motosiklet performansı kazandırıyor. Motosikletin ön kısmında, akıllı telefon bağlanabilen renkli bir TFT ekran var. Ekrandaki sanal kontrol panelinde, yolculukla ilgili veri toplamak, çekiş kontrolü takibi yapmak ve yakınlardaki benzin istasyonlarını tespit etmek için navigasyon bulunacak. Motosikletin fiyatı henüz belirlenmedi fakat Piaggio'nun açıklamasına göre Vespa Elettrica 2018'de satışa sunulacak.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği