Vespa, klasik tasarımına yeniden can verdi

Vespa 'Sei Giorni' (altı gün) adını verdiği yeni özel versiyonu ile orijinal Vespa spor motosikletlerinin 1951'de kazandığı dokuz madalyayı kutluyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Vespa, ‘Sei Giorni’ (altı gün) adını verdiği yeni özel versiyonu ile orijinal Vespa spor motosikletlerinin 1951’de kazandığı dokuz madalyayı kutluyor. Tarihin en eski off-road motosiklet yarışı Uluslararası Altı Gün Dayanıklılık yarışları 1951’de İtalya’nın Verase kentinde düzenlenmiş, Vespa bu yarışa damgasını vurmuştu. Bugünün Vespa GTS modelleri üzerine tasarlanarak sınırlı sayıda üretilen Sei Giorni, İtalyan şirketin ikonik tarzını geri getiriyor. 66 yıl önceki modelde olduğu gibi, yeni motosiklette de ön far çamurluğun üzerine yerleştirilmiş, özel direksiyon çubuğu tasarlanmış ve aracın pek çok detayı önceki modele göre düzenlenmiş.

Eski tasarıma yeni teknolojiler

Vespa Sei Giorni’nin koltuğu iyi kalite siyah deri ile donatılmış. Zeytin yeşili rengi ise yine 1950’lerdeki modelleri hatırlatıyor. Siyah tekerlekler, egzoz ve ön panelde bulunan daire içine alınmış ‘6’ rakamı bu motosikleti benzerlerinin arasında öne çıkaran unsurlardan. Aracın diğer özellikleri arasında, seri numarasını gösteren küçük bir plaka, bagaj bölmesine yerleştirilmiş bir USB girişi, ABS ve LED ışıklar yer alıyor.

Sürücüler kendi motosikletlerini bir ön cam ya da öne ve arkaya bagaj sepetleri ekleyerek düzenleyebiliyorlar. Ayrıca 42 litre kapasiteli bir çanta, çalınmaya karşı cihazlar, termal koruma hatta bir GPS ünitesi de araca eklenebiliyor. Sei Giorni, Euro4 uyumlu sıvı soğutmalı dört zamanlı 300 cc motor kullanıyor. Bu motor dakikada 5 bin dönüş ile 21 beygir gücü ve 22 Nm tork üretebiliyor. Aracın 8,5 litrelik bir yakıt tankı bulunuyor.

Kaynak: Design Boom

Vespa, 'Sei Giorni' (altı gün) adını verdiği yeni özel versiyonu ile orijinal Vespa spor motosikletlerinin 1951'de kazandığı dokuz madalyayı kutluyor. Tarihin en eski off-road motosiklet yarışı Uluslararası Altı Gün Dayanıklılık yarışları 1951'de İtalya'nın Verase kentinde düzenlenmiş, Vespa bu yarışa damgasını vurmuştu. Bugünün Vespa GTS modelleri üzerine tasarlanarak sınırlı sayıda üretilen Sei Giorni, İtalyan şirketin ikonik tarzını geri getiriyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği