Valve, Index VR başlığını 15 Haziran’da piyasaya sürecek

Valve'ın 1 Mayıs'ta tanıtacağını söylediği sanal gerçeklik başlığı Valve Index'in görüntüleri ve bazı bilgileri yanlışlıkla yayınlandı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Valve Cuma günü yaptığı açıklamada kendi sanal gerçeklik başlığını geliştirdiğini belirtmişti. Bu başlığın Mayıs ayında tanıtılacağını söyleyen şirket, dün yanlışlıkla başlığın görüntülerini internet sitesi üzerinden yayınladı.

Oculus ve HTC’nin VR başlıkları ile rekabet etmesi beklenen Valve Index adlı yeni cihazın görüntüleri Twitter kullanıcısı @Wario64 tarafından fark edildi. 1 Mayıs’ta tüm detayları açıklanacak olan cihazın 15 Haziran’da satışa sunulacağı öğrenildi.

Sayfada cihazın fiyatına dair bir ibare bulunmuyordu ancak bazı detaylar ortaya çıktı. Valve Index’in yanında iki adet kontrol cihazı da verileceği öğrenilirken bu cihazların çok net görüntülerine ulaşılamadı. Kontrol cihazlarının “Valve Index Controllers” olarak adlandırıldığı görüldü.

Entegre kulaklık bulunuyor

Görüntülerden başlığın kablolu olarak çalıştığı ve içinde entegre kulaklıklar bulunduğu anlaşılabiliyor. Oculus, yeni Rift S başlığında entegre kulaklık kullanmadığı için eleştirilmişti.

Valve, ortaya çıkan bilgilerin doğru olduğunu ancak yeterince kapsamlı olmadığını belirtti. 1 Mayıs’taki açıklama ile Valve Index’e dair diğer detayları da öğrenme fırsatı bulacağız.

Kaynak: TechCrunch

Valve Cuma günü yaptığı açıklamada kendi sanal gerçeklik başlığını geliştirdiğini belirtmişti. Bu başlığın Mayıs ayında tanıtılacağını söyleyen şirket, dün yanlışlıkla başlığın görüntülerini internet sitesi üzerinden yayınladı. Buna göre cihaz kablolu olarak kullanılacak ve dahili kulaklıkları bulunacak. İki adet kontrol cihazı ile birlikte satılacak cihazın 15 Haziran'da piyasaya sürülmesi bekleniyor. Valve bu detayları doğrularken şirketten fiyat konusunda herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği