Steam yaz indirimleri bugün başlıyor

Milyonlarca oyunseverin her yıl dört gözle beklediği Steam yaz indirimleri, bu akşam saat 20:00'da başlayacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bilgisayar oyunu şirketi Valve’ın oyun platformu Steam her yıl yaz ve kış mevsiminde yaptığı büyük indirimlerle biliniyor. Oyunseverler, ilk çıktığında yüzlerce Lira’ya satılan oyunları bu indirimlerde bazen yüzde 90’a varan indirimlerle satın alabiliyor. Haliyle tüm dünyada bu indirimleri dört gözle bekleyen büyük bir kitle var.

İndirim tarihleri ise son ana kadar açıklanmıyor. Genellikle Haziran ayında gerçekleşen yaz indirimlerinin bugüne kadar başlamamış olması, oyunseverlerin her an tetikte beklemesine sebep olmuştu. Pek çok internet sitesi ve oyun dünyasında yer alan kişiler Steam indirimlerinin başlangıç tarihine dair tahminlerini ve duyumlarını paylaşıyordu. Bu gergin bekleyişi dün PayPal bozdu.

PayPal dayanamadı

Dijital ödeme servisinin Birleşik Krallık şubesi, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “22 Haziran’da başlayacak Steam indirimlerinde PayPal müşterileri 5 Sterlin indirim alacak.” diyerek kendi kampanyasını açıklamanın yanında milyonların yanıtını beklediği soruyu da cevaplamış oldu.

https://twitter.com/PayPalUK/status/877209458643845120

Steam ile iş birliği içinde çalışan PayPal’ın verdiği bilginin doğru olma ihtimali çok yüksek olsa da herkes Valve’dan da bir doğrulama bekledi. Bu doğrulama ise gecikmedi. Açıklama yapan bir Valve yetkilisi, Paypal’ın sızdırdığı tarihin doğru olduğunu söyleyerek Steam indirimlerinin 22 Haziran’da TSİ 20:00’de başlayacağını belirtti. (Oruç tutanlar kendilerini indirimlere kaptırıp iftarı ihmal etmesin).

Çeşitli etkinlikler de olabilir

İndirimler genellikle 10 gün sürüyor. Bu süre içinde sürekli indirimde olan oyunların yanı sıra, bazı oyunlarda günlük ya da saatlik indirimler de yapılabiliyor. Ayrıca indirimler sırasında satın alınan oyunlara göre kullanıcılara ek hediyelerin verildiği kampanyalar ve tüm topluluğun katıldığı etkinlikler de gerçekleştirilebiliyor.

Şimdilik indirimlerin içeriğine dair herhangi bir bilgi yok. İndirimlerin başlangıç tarihi Valve’ın bilgisi dışında sızdırılmış olabilir ancak içeriği tüm kullanıcılar için sürpriz olacak gibi duruyor.

Siz de bu indirimler sırasında almak istediğiniz/indirime girmesini beklediğiniz/satın aldığınız/tavsiye ettiğiniz oyunları yorumlarda paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Oyungezer

Genellikle Haziran ayında gerçekleşen Steam yaz indirimlerinin bugüne kadar başlamamış olması, oyunseverlerin her an tetikte beklemesine sebep olmuştu. Pek çok internet sitesi ve oyun dünyasında yer alan kişiler Steam indirimlerinin başlangıç tarihine dair tahminlerini ve duyumlarını paylaşıyordu. Bu gergin bekleyişi dün PayPal bozdu. Dijital ödeme servisinin Birleşik Krallık şubesi, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada "22 Haziran'da başlayacak Steam indirimlerinde PayPal müşterileri 5 Sterlin indirim alacak." diyerek kendi kampanyasını açıklamanın yanında milyonların yanıtını beklediği soruyu da cevaplamış oldu. Valve açıklanan bu tarihi doğrularken, başlangıç zamanı olarak Türkiye saati ile 20:00'yi işaret etti.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği