Tesla sahipleri düşen fiyatları protesto ediyor

Tesla'nın araçlarının satış fiyatında yaptığı ciddi indirimler, yakın zamanda yüksek fiyattan Tesla satın alan müşterileri çileden çıkardı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Tesla geçtiğimiz hafta tüm satışlarını internete taşıdı. Satış noktalarını kapatan ve satış elemanlarını işten çıkaran Tesla böylece önemli miktarda tasarruf gerçekleştirdi. Bu tasarruf, araç fiyatlarının düşürülmesi için kullanıldı. Tüm Tesla modellerinde ciddi indirimler gerçekleşti. Öyle ki bazı Tesla müşterileri kısa süre önce yüksek fiyattan satın aldıkları otomobilin fiyatının yüzde 40 oranında düştüğünü gördü. Öfkeli müşteriler bazı ülkelerde protesto gösterileri bile düzenledi.

ABD’de bazı modellerde 12 bin Dolar’lık bir indirim söz konusu. Ama asıl büyük indirim Tesla’nın yurtdışındaki satışlarında yaşandı. Bazı pazarlarda Tesla’nın Model S ve Model X modellerinin üst segment versiyonlarının fiyatı bir gecede 30 bin Dolar düştü. Bu pazarlardan biri de Tayvan’dı. Burada Model S P100D’nin fiyatı yaklaşık 100 bin Dolar indirimle neredeyse yarı fiyatına düştü. Bu durum müşterileri çok sinirlendirdi ve Tesla mağazalarının ve Supercharger’ların önünde protesto gösterileri düzenlendi.

En şanssız müşteri

Çin’de de ciddi miktarda indirim yapıldığı görüldü. Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo platformu üzerinde birçok müşterinin şikâyet ettiği görüldü. Çin medyasına da yansıyan bu tepkilerden birinde bir müşteri şu ifadeleri kullandı: “Tesla Model X’imi 25 Şubat’ta teslim aldım. Bu arabayı daha 5 gün kullanmıştım ki ,Tesla aracın fiyatında 174 bin 300 Yuan (25 bin 989 Dolar) indirim yaptı. Ben muhtemelen en şanssız müşteriyim. Bu hiç adil değil.”

Bazı müşteriler ise Tesla mağazaları önünde protesto eylemi düzenledi ve mağazanın camına yazı yapıştırdı. Yazıda “Bugün almayın, yarın indirim olunca alırsınız.” yazıyordu.

Birçok farklı ülkeden Tesla sahibi de benzer şekilde hayal kırıklıklarını dile getirdi ve Tesla’nın bu süreci iyi yönetemediğini ifade etti. Ama özellikle Çin ve Tayvan en sert tepkilere sahne oldu.

Diğer Tesla hayranları ve kullanıcıları ise şirketin fiyatlarda yaptığı indirimi savunurken, nasıl sunulursa sunulsun fiyatlarda indirim olmasının güzel bir durum olduğunu söyledi.

Kaynak: Electrek

Tesla geçtiğimiz hafta tüm satışlarını internete taşıdı. Satış noktalarını kapatan ve satış elemanlarını nişten çıkaran Tesla böylece önemli miktarda tasarruf gerçekleştirdi. Bu tasarruf, araç fiyatlarının düşürülmesi için kullanıldı. Tüm Tesla modellerinde ciddi indirimler gerçekleşti. Öyle ki bazı Tesla müşterileri kısa süre önce yüksek fiyattan satın aldıkları otomobilin fiyatının yüzde 40 oranında düştüğünü gördü. Öfkeli müşteriler bazı ülkelerde protesto gösterileri bile düzenledi.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği