Uzaylılarla iletişime geçmiş olabiliriz

2,5 milyon yıldızı inceleyen araştırmacılar, bu yıldızlardan 234 tanesinden garip sinyaller geldiğini belirtti. Sinyallerin kaynağı uzaylılar olabilir.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bilimciler derin uzaydan gelen aşırı derecede alışılmadık mesajlar aldı. Mesajların uzaylılardan gelmiş olabileceği zannediliyor. Küçük bir yıldız grubundan alınan garip modülasyonların analizi sonucunda, sinyallerin bizimle iletişim kurmaya çalışan uzaylılardan gelmiş olabileceği düşünülüyor.

2,5 milyon adet yıldızı inceleyen bilimciler bu yıldızlardan sadece 234 adedinde normal dışı modülasyonlar bulunduğunu bildirdi. Tam olarak ne ile karşı karşıya olduğumuza dair net bir açıklama yok ancak bilimcilerin tahmini bu bulguların arkasında uzaylıların olabileceği yönünde.

Bulgular hipotezi doğruluyor

Quebec Laval Üniversitesi‘nden araştırmacılar E.F. Borra ve E. Trottier çalışma sonucu hazırladıkları yazıda: “Algıladığımız sinyaller, daha önceki çalışmada Dünya dışı zeki varlıkların göndereceğini düşündüğümüz sinyallerin tanımına tamamen uyuyor ve bu hipotezi destekliyor. Sadece dar bir spektral aralıkta bulunan yıldızların çok küçük bir kısmından bu sinyallerin alınması da Dünya dışı zeki varlıklar hipotezini doğruluyor.” şeklinde açıklamada bulundu.

Pasifik Astronomi Topluluğu Yayınları tarafından yayınlanan araştırma yazısının orijinal başlığının “Muhtemelen Dünya dışı zeki varlıklardan gelen sinyaller” olduğu ancak daha sonra başlığın değiştirildiği belirtiliyor.

Araştırmacılar, emin olunması için daha fazla çalışma yapılması gerektiğinin altını çiziyor. Sinyallerin geldiği bölgelerin başka ekipmanlarla incelenmesi, sinyallerin kaynağını tespit etme konusunda bize daha fazla bilgi verebilir.

“Olağanüstü iddialar olağanüstü kanıt gerektirir”

Bu yıl uzaylıları araştırmak için kurulan ve Mark Zuckerberg, Stephen Hawking gibi kişilerin desteklediği Breakthrough Listen adlı girişim bu çalışmanın umut vaat ettiğini ancak emin olmak için çalışmaların devam etmesi gerektiğini belirtti. Kurumdan yapılan açıklamada “Olağanüstü iddiaların olağanüstü kanıtları bulunması gerekir” denildi.

Açıklamada “Henüz bu sinyalleri Dünya dışı uygarlıklara atfetmek için çok erken. Uluslararası protokoller, bu tarz durumlarda bağımsız kuruluşların kendi ekipmanları ile bu bulguları değerlendirip onaylaması gerekir. Daha sonra tüm doğal açıklamaların çürütülmesi gerekir. Ondan sonra bu sinyallerin açıklaması olarak uzaylı varlıklar düşünülebilir. Yanlış alarm verilmesini engellemek amacıyla öncelikle çok dikkatli çalışmalar yürütülmeli, en önemli de bağımsız kişilerce bu bulgular doğrulanmalıdır.” denildi.

Kaynak: Independent

Quebec Laval Üniversitesi'nden araştırmacılar E.F. Borra ve E. Trottier, 2,5 milyon yıldız üzerinde yaptıkları incelemeler sonucunda derin uzayda 234 adet yıldızdan kaynağı belirlenemeyen sinyaller alındığını ifade etti. Bu sinyallerin Dünya dışı zeki varlıklar tarafından gönderildiğinden şüphelenen araştırmacılar konu ile ilgili daha fazla araştırma yapılması gerektiğini söylüyor. Mark Zuckerberg, Stephen Hawking gibi kişilerin desteklediği Breakthrough Listen adlı uzay araştırmaları girişimi, bu çalışmanın umut vaat ettiğini ancak emin olmak için çalışmaların devam etmesi gerektiğini belirtti.

2 Yorum

  • Sümer uygarlığı bir gece de ortaya çıkmış. Mahabharata savaşı henüz aydınlatılmamış. Lut Gölündeki nükleer savaş izleri açıklanmamış. İnsanın yaradılış öyküsü henüz biyolojinin ayıbı. UFO olaylarını resmi makamlar doğrulamadığından ortalık şarlatanlardan geçilmiyor. Doğru bir Dünya Tarihi henüz yazılmamış. vb vb

  • Dünyamız eskiden ırkçılıktan rahatsızdı. Huylu huyundan vaz geçmezmiş ne kadar doğruysa. Şimdi de dünyamızda Karbon ırkçılığı var. Avrupalı bilim insanları çileli hayatlar yaşamalarına rağmen hep gerçeklerden taraf oldular. Artık bizim de Evrensel Bir Uygarlık Bilinci geliştirmemiz zorunluluk oldu. Göklerden gelen sinyaller radyo sinyalleri ve dünya dışı hayat formlarının gönderdiklerini de artık sağır sultan bile biliyor. Bir üstadın güzel bir lafı var: Dilin hep hak söylesin fakat sen her dilinin ucuna geleni söyleme. Dünya insanları şimdi bu sendromun içinde kararsız ve ikircikli. İllahi ki burada görev dünya liderlerinin sağduyusuna ve insanların dogmalara ve yalanlara karşı dirençli olmalarına bağlı. Dünya hepimizin evi. Ondan vaz geçmek gibi bir lüksümüz yok. Henüz çamur bir gezegen ahalisiyiz ve ne yazık ki 1.Tip henüz emekleyen bir çocuk durumunda bilimsel-Teknik seviyemiz. Sevgi ve Kardeşlikle kalın. 11.08.2018

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği