Uzaktan kablosuz şarj gerçeğe dönüyor

Energous girişimi Salı günü yaptığı açıklamada, WattUp adlı vericisiyle uzaktan kablosuz şarj cihazı için ilk Federal İletişim Kurulu onayını aldığını söyledi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Mobil cihazlarımızı kablosuz şarj etmenin şarja takmaya çalışmaktan daha az uğraş gerektirdiği kesin fakat bu durumda cihazın şarj olabilmesi için istasyonla fiziksel bir temas kurması gerekiyor.

Federal İletişim Kurulu‘nun 1 metre mesafeden çalışabilecek kablosuz şarj aletini onaylamasıyla kablosuz şarj konsepti gerçeğe dönüşmeye bir adım daha yaklaşmış oldu.

San Jose merkezli Energous girişimi Salı günü yaptığı açıklamada, WattUp Mid Field vericisiyle uzaktan kablosuz şarj cihazı için ilk Federal İletişim Kurulu onayını aldığını açıkladı. Verici, elektriği radyo frekansına dönüştürüyor. Daha sonra enerji, alıcı yerleştirilen cihazlara yansıtılıyor. Bu sistem, cihazla fiziksel bağlantı gerektiren Belkin ve Mophie şarj cihazlarına göre daha geniş bir alan seçeneği sunuyor.

CES 2018’de gösterilecek

Aynı anda birden fazla cihazı şarj edebilen WattUp, cihazların üzerine doğru alıcı yerleştirildiği sürece telefondan tablete, klavyeden kulaklığa birçok cihazı şarj edebiliyor. Ayrıca, örneğin Samsung marka cep telefonunuz varsa verici Sony veya Apple tarafından üretilmiş olsa bile WattUp ile şarj edebileceksiniz. Energous şu anda satışa hazır bir cihaz sunmuyor fakat şirket 9-12 Ocak tarihleri arasında Las Vegas’ta düzenlenecek CES 2018‘de yeni teknolojisini tanıtmayı planlıyor.

Kaynak: Engadget

Energous girişimi Salı günü yaptığı açıklamada, WattUp adlı vericisiyle uzaktan kablosuz şarj cihazı için ilk Federal İletişim Kurulu onayını aldıklarını söyledi. WattUp, cihazları 1 metre mesafeden şarj edebilecek. Aynı anda birden fazla cihazı şarj edebilen WattUp, cihazların üzerine doğru alıcı yerleştirildiği sürece telefondan tablete, klavyeden kulaklığa birçok cihazı şarj edebiliyor. Ayrıca, örneğin Samsung marka cep telefonunuz varsa verici Sony veya Apple tarafından üretilmiş olsa bile WattUp ile şarj edebileceksiniz. Energous şu anda satışa hazır bir cihaz sunmuyor fakat şirket 9-12 Ocak tarihleri arasında Las Vegas'ta düzenlenecek CES 2018'de yeni teknolojisini tanıtmayı planlıyor.

3 Yorum

  • İnsanlar üzerinde taşıyacaktır yaydığı radyasyonun tam merkezinde uzun süre kalmış olacaklar belki ben de tabi :) sağlığa oldukça zararlı olur gibi gözüküyor.

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği