Telefonu şarj eden kıyafetler

Baubax adlı girişimin ürettiği giyim ürünleri, akıllı cihazları kablosuz olarak şarj ederek kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Kıyafet girişimi Baubax, geçtiğimiz yıl Kickstarter’da Travel Jacket (Seyahat Ceketi) adını verdiği ürünü için 9 milyon dolardan daha fazla para toplamıştı. Cihazlar için 15 farklı bölmesi bulunan ceket şu anda Kickstarter’da en fazla para toplayan beşinci proje konumunda.

Salı günü şirket yeni Kickstarter kampanyasını başlattığını açıkladı. Şirket bu kez daha teknoloji odaklı bir yaklaşım izliyor. Yeni “Kablosuz Şarj Kıyafeti” serisi cihazlarınızı kablosuz olarak şarj etmenizi sağlayan kıyafetler, cüzdanlar, çantalar ve aksesuarlardan oluşuyor.

Baubax’ın ana amacı hala kıyafet satmak. Bu sebeple şirketin kadın ve erkekler için pek çok farklı modeli bulunuyor. Erkekler için ek olarak pantolon ve şort modelleri de bulunuyor. Baubax’ın ceketinde cihazları şarj etmeyi sağlayan küçük şarj noktaları bulunuyor. Ceketin 4,000 mAh kapasitesi herhangi bir akıllı telefonu tamamen şarj edebiliyor. Ancak telefonu şarj ettikten sonra ceketi tekrar şarj etmekte fayda var. Ceketin şarj noktaları makinede yıkama yapmaya engel değil.

Qi teknolojisi kullanılıyor

Baubax’ın tüm kablosuz şarj kıyafetleri Samsung’un Qi teknolojisini kullanıyor. Bu teknoloji yeni Samsung telefonlarda ve bazı Android cihazlarda kullanılabiliyor. iPhone kullanıcılarının ise Qi uyumlu bir şarj kılıfı satın alması gerekiyor. Baubax iPhone kullanıcıları için 6, 6s, 6 Plus, 6s Plus, SE, 5s, 5 ve 5c modelleri ile uyumlu şarj kılıfları da satıyor.

everything-here-uses-the-qi-wireless-charging-standard

Akıllı saat kullanıcıları için de kolun altından uzanan bir kablo aracılığıyla hem Apple Watch hem de diğer akıllı saatleri şarj eden bir metal panel bulunuyor.

Isınmayı engelliyor

Cihazların kullanıcıları rahatsız edecek kadar ısınmaması için her şarj bölgesinin en fazla 40 santigrat dereceye kadar ısınacak şekilde sınırlandırıldığı belirtiliyor. Bu noktadan sonra cihazlar şarj olmaya devam edecek ancak şarj hızı azalacak. Kablosuz şarj teknolojisinin zaten yavaş çalıştığı göz önüne alındığında bu ürünlerin kolaylık adına performanstan ödün verdiğini söyleyebiliriz.

Baubax Kickstarter kampanyasından 100 bin dolar toplamayı hedefliyor. Kampanya üzerinden satın alınan ürünler Ocak 2017’de teslim edilecek. İlk gelen müşteriler Chino şortları 70 dolara, ceketleri de 170 dolara alabilecek. Bataryalar 49 dolara satılırken şarj yastıkları da 29 dolara satılıyor. Tüm bunlar en erken gelen müşteriler için belirlenen fiyatlar. Zamanla bu rakamların artacağını da göz önünde bulundurmak gerekiyor.

battery-bank-which-can-be-stashed-separately-or-within-one-of-baubaxs-wallets-this-is-what-allows-the-charging-to-workDaha önce Kickstarter'da kampanyasını yürüttüğü kablosuz şarj teknolojisiyle donatılmış ceketi ile 9 milyon dolar toplayan Baubax adlı şirket yeni ürünleri ile yeni bir kampanya daha başlattı. Şirketin yeni serisinde şortlar, cüzdanlar ve çantalar da bulunuyor. Samsung'un Qi teknolojisini kullanan kıyafetler, bölmelerine yerleştirilen akıllı cihazları kablosuz olarak şarj edebiliyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği