Kıyafet tavsiyesi veren akıllı askı

Take-off'un normalde hava sıcaklığını ve saati gösteren göstergesi, siz önüne geçtiğinizde o günün hava durumuna göre ne giymeniz gerektiğini söylüyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Dışarı çıkarken ne giysem diye düşündüğünüzde ne yapıyorsunuz? Muhtemelen bir önceki günün hava durumunu dikkate alıyor ya da camdan kafanızı uzatıp hava durumunu kontrol ediyorsunuz. Aslında gün içinde havanın nasıl olacağını öğrenmek çok zor değil. İnternet üzerinden bu bilgilere ulaşmak çok kolay ancak bu zahmete girmektense çoğu zaman risk alıp şansımızı denemeyi tercih ediyoruz.

Peki sizin yerinize hava durumunu kontrol edip size “Hava soğuk, ceket al.” ya da “Bugün sıcak, daha ince bir şeyler giy.” diyen biri olsa güzel olmaz mıydı? (Hayır, annenizden bahsetmiyorum.) Take-off adlı askı tam olarak bunu yapmayı amaçlıyor.

Hava durumundan fazlası

Take-off’un normalde hava sıcaklığını ve saati gösteren göstergesi, siz önüne geçtiğinizde değişiyor ve o günün hava durumuna göre ne giymeniz gerektiğini söylüyor. Evin internetine bağlanarak hava durumu bilgilerini sürekli güncel tutan cihaz, o günkü hava durumuna göre giyeceğiniz ayakkabıyı, kıyafet türünü ve alacağınız aksesuarları söylüyor.

Ürünün beş adet göstergesinde 4 farklı ayakkabı seçeneği, dört farklı kıyafet seçeneği ve başınız, boynunuz ve elleriniz için aksesuarlar bulunuyor. Ayrıca havanın yağmurlu ya da rüzgarlı olma ihtimalini de göstergelerden öğrenip ona göre yanınıza şemsiye almayı tercih edebiliyorsunuz.

Take-off’un 5 adet askısı bulunuyor. Bu askılara dışarı çıkarken yanınıza almaktan emin olamadığınız şeyleri asmanız mantıklı bir hareket olur. Örneğin bir hırka, bir mont, bir atkı ve bir şemsiyenin bu askılara asılması, dışarı çıkarken bunlardan hangisini yanınıza almanız gerektiğine dair bilgiyi öğrendiğinizde işinizi kolaylaştıracaktır. Dilerseniz askıları cihazdan çıkarıp evin başka bölgelerine de takmanız mümkün.

Geleceği belirsiz

Kickstarter üzerinden 99 Dolar’a (yaklaşık 465 Lira) ön siparişle satışa sunulan ürün yeterli desteği alamadığı için kampanyayı sonlandırdı. Şirketin kendi imkanlarıyla üretim aşamasına geçip geçmeyeceği henüz bilinmiyor.

Take-off'un normalde hava sıcaklığını ve saati gösteren göstergesi, siz önüne geçtiğinizde değişiyor ve o günün hava durumuna göre ne giymeniz gerektiğini söylüyor. Evin internetine bağlanarak hava durumu bilgilerini sürekli güncel tutan cihaz, o günkü hava durumuna göre giyeceğiniz ayakkabıyı, kıyafet türünü ve alacağınız aksesuarları söylüyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği