Koku gideren kıyafet askısı

Panasonic'in geliştirdiği yeni koku giderici askı kıyafetlerin yıkanmaya gerek kalmadan, en azından katlanılabilir bir kokuya sahip olmasını sağlıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Tembel insanlar müjde! Panasonic’in geliştirdiği yeni koku giderici askı sayesinde artık çamaşır yıkamadığınız için biraz daha az suçlu hissedebileceksiniz. Yeni askı kumaştaki kokuları bastırarak kıyafetlerin yıkanmaya gerek kalmadan, en azından katlanılabilir bir kokuya sahip olmasını sağlıyor. Şirket bu işlemin ‘nanoe’ teknoloji adını verdiği teknikle gerçekleştiğini belirtiyor.

Peki bu tam olarak ne anlama geliyor? Havadaki minik su parçacıklarını elektriklendiren sistem bu şekilde kıyafetlerin kokusunu alıyor. Kumaş buharlamaya benzeyen teknikte su parçacıkları normalde olduğundan bir milyar kat daha küçük.

Kokuya göre farklı modlar

Japonca yayınlanan basın açıklamasına göre askı işlemi gerçekleştirmek için bu parçacıkları 8 farklı noktadan havaya salıyor. Kokunun şiddetine göre kullanıcı iki farklı çalıştırma modundan birini seçebiliyor. Eğer kıyafeti sadece kendi vücut kokunuzdan arındırmak istiyorsanız, askıyı fişe takıp, yaklaşık 5 saat süren normal modu tercih etmeniz yeterli. Ancak sigara dumanı, mangal kokusu ya da kıyafete sinmiş polen kalıntılarından kurtulmak istiyorsanız, askıyı yedi saate yakın süren uzun modda kullanabilirsiniz. Ayrıca çok kötü kokular için Panasonic kıyafetiniz askıya takılıyken üzerine koruyucu geçirmenizi öneriyor.

Eylül ayında satışa sunulması planlanan askı Panasonic’in ABD sitesinde yer almıyor. Bu da askının sadece Japonya’da satışa sunulacağı anlamına gelebilir. Askının 20 bin Yen (yaklaşık 625 Lira) civarında bir fiyata satılacağı düşünülüyor.

Kıyafetlerinizi yıkamak ya da kuru temizlemeye vermek belki çok daha ucuza gelebilir. Sonuçta askı kirli kıyafetlerinizi temizlemiyor, sadece kokularını azaltıyor. Ama yine de kimsenin işine karışmak olmaz.

Kaynak: Mashable

Tembel insanlar müjde! Panasonic'in geliştirdiği yeni koku giderici askı sayesinde artık çamaşır yıkamadığınız için biraz daha az suçlu hissedebileceksiniz. Yeni askı kumaştaki kokuları bastırarak kıyafetlerin yıkanmaya gerek kalmadan, en azından katlanılabilir bir kokuya sahip olmasını sağlıyor. Havadaki minik su parçacıklarını elektriklendiren sistem bu şekilde kıyafetlerin kokusunu alıyor. Kıyafeti buharlamaya benzeyen teknikte su parçacıkları normalde olduğundan bir milyar kat daha küçük.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği