Ayakkabı kokusuna elektronik çözüm

Panasonic'in geliştirdiği MS-DS100 modeli ayakkabı kokusu giderici gece boyunca çalışarak ayakkabıdaki kötü kokuları temizliyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Gün boyunca giydiğiniz ayakkabıları artık havalansın diye balkona koymak zorunda değilsiniz. Panasonic’in geliştirdiği MS-DS100 modeli ayakkabı kokusu giderici Japonya’da 20 Eylül’den itibaren satışa çıkıyor. Bu ürün sayesinde artık ayakkabım kokuyor mu diye endişe etmenize gerek yok. Gece cihazı ayakkabılarınıza yerleştirip rahatça uyuyabilirsiniz. Sabah kalktığınızda tertemiz bir ayakkabı giyebileceksiniz.

Yeni Panasonic ayakkabı kokusu gidericisi Nanoe X adı verilen bir teknoloji kullanıyor. Hidroksit radikali ve iyon parçacıkları yayan cihaz, izovalerik asit adı verilen kötü kokulu maddenin sebep olduğu hoş olmayan kokuları çözerek yok ediyor. Bu madde ayak teri ve bakteriler tarafından üretiliyor. Basitçe ifade edecek olursak, cihazı ayakkabınıza yerleştirin, açın ve sihrin gerçekleşmesini bekleyin. Hangi modu seçtiğinize göre süreç 5 ila 7 saat sürebilir.

Cihaz parçacıkları üretip altı noktadan yaymasına rağmen taşınabilir bataryayla da çalışabiliyor. Ama evdeyseniz cihazı direkt prize de takabilirsiniz.

Kaynak: Design Boom

Panasonic'in geliştirdiği MS-DS100 modeli ayakkabı kokusu giderici gece boyunca çalışarak ayakkabıdaki kötü kokuları temizliyor. Cihaz Japonya'da 20 Eylül'den itibaren satışa çıkıyor. MS-DS100, altı farklı noktadan yaydığı hidroksit radikali ve iyon parçacıkları ile ayak teri ve bakteriler tarafından üretilen kötü kokulu izovalerik asitleri parçalıyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği