Puma 1986 model ‘teknolojik’ ayakkabısını canlandırmaya karar verdi

Puma, 1986'da ürettiği adım sayma özellikli, bilgisayarlı spor ayakkabılarını 2018 teknolojisine uygun olacak şekilde yeniden üretti.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bugün adımlarını sayma konusunda kimse bir sorun yaşamıyor. Peki bunu yaptığınızı herkesin görmesini istiyorsanız ne yapmanız gerek? Her beş dakikada bir telefona ya da akıllı saate bakmak fazla yorucu. “Keşke adım sayar bir bilgisayarı olan bir ayakkabım olsaydı” diye düşünüyorsanız size iyi bir haberimiz var. Puma’nın ilk kez 1986’da ürettiği RS Computer adlı adım sayar ayakkabılar yeniden üretildi.

RS Computer, kişisel bilgisayarlar ilk kez yaygınlaşmaya başladığı zaman “Herkes Amiga ya da Mac alıyorsa bilgisayarlı ayakkabı da almak isteyebilirler” düşüncesiyle üretilmişti. Sonu pek tahmin edildiği gibi olmayan ayakkabılar tarihte hoş bir anı olarak kalmıştı. Puma şimdi bu ayakkabıları günümüz teknolojisine uygun hale getirerek yeniden kullanıma sunuyor. Artık ayakkabıyı bilgisayar bağlamak için 16 iğneli kablonuzu takmanıza gerek yok. 2018 model RS Computer Bluetooth ile bilgisayara ya da telefona bağlanabiliyor. Ayrıca ayakkabının adım ölçeri de modern bir ivme ölçer ile güçlendirildi.

Retro görünüm korundu

30 günlük veriyi depolayabilen ayakkabı bir mikro USB kablosu aracılığıyla şarj edilebiliyor. Dev bilgisayar ünitesinin boyutu bilinçli şekilde aynı tutulmuş. Üstelik ilk ayakkabıdaki vidalar ve butonlar da korunmuş. Büyük ihtimalle bir işe yaramayan bu parçalar ayakkabıya retro havası verme görevini başarıyla yerine getiriyor. Ama bu ayakkabıyı kullanıyorsanız bir de hesap makineli Casio saat takmayın. Her şeyin bir sınırı var.

Ayakkabılar bugünden itibaren satışa çıktı. Sınırlı sayıda üretilen ayakkabılar Londra, Berlin ve Tokyo’daki Puma mağazalarının dışında bazı spor giyim mağazalarında da satılacak.

Kaynak: TechCrunch

Puma, 1986'da ürettiği adım sayma özellikli, bilgisayarlı spor ayakkabılarını 2018 teknolojisine uygun olacak şekilde yeniden üretti. RS Computer adı verilen ayakkabılar mikro USB ile şarj ediliyor ve Bluetooth ile bilgisayara ya da akıllı telefona bağlanabiliyor. 30 günlük veri depolama özelliği olan ayakkabılar modern bir ivme ölçer ile adımları çok daha başarılı bir şekilde sayabiliyor.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği