Elektrikli BMW araçları kablosuz şarj edilebilecek

Alman otomobil üreticisi BMW, bir blog yazısında kablosuz şarj hizmetini 2018 yılında başlatacağını açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

iPhone 8’inizi kablosuz şarj etme fikrine yeni yeni alışıyorken, BMW de kablosuz şarj olayına el attı. Alman otomobil üreticisi, bir blog yazısında kablosuz şarj hizmetini 2018 yılında başlatacağını açıkladı. Aslında telefonlarımızı şarj ettiğimiz Qi kablosuz şarj cihazlarının büyük bir versiyonu sayılabilecek araç şarj aparatı, öncelikle BMW 530e iPerformance modelinde kullanılabilecek.

İncelikli bir iş

BMW’nin videoda gösterdiği gibi, aracınızı dikkatli bir şekilde şarj cihazının üzerine sürerek arabanın altındaki şarj tabakasını, zemindeki şarj cihazıyla aynı hizaya getirmeniz gerekiyor. Şirket, bu yöntem sayesinde 530e’nin bataryasının 3,5 saat içinde tamamen şarj edilebileceğini söylüyor. Eğer iPhone 8 satın aldıysanız ya da kablosuz şarj özelliğini destekleyen Android telefonunuz varsa, kablosuz şarj olayının titizlik gerektiren bir şey olduğunu biliyorsunuzdur. Telefonun şarj olmaya başlaması için telefonu şarj cihazının tam ortasına denk getirmeniz gerekiyor. Telefonda bile durum bu kadar zorken arabada çok daha fazla titizlik gerekeceğini tahmin etmek zor değil.

Kaynak: Mashable

Alman otomobil üreticisi BMW, bir blog yazısında kablosuz şarj hizmetini 2018 yılında başlatacağını açıkladı. Aslında telefonlarımızı şarj ettiğimiz Qi kablosuz şarj cihazlarının büyük bir versiyonu sayılabilecek araç şarj aparatı, öncelikle BMW 530e iPerformance modelinde kullanılabilecek. Aracı şarj etmek için arabayı dikkatli bir şekilde şarj cihazının üzerine sürerek arabanın alt tarafındaki şarj tabakasını, zemindeki şarj cihazıyla aynı hizaya getirmeniz gerekiyor. Şirket, bu yöntem sayesinde 530e'nin bataryasının 3,5 saat içinde tamamen şarj edilebileceğini söylüyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği