Fareyi şarj eden fare altlığı

Logitech'in Powerplay teknolojisi, kablosuz şarj teknolojisini fare altlığına entegre ederek, fareyi kullanıldığı sürece şarj ediyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bu günlerde teknolojik bir gelişmenin insanları şaşırtması oldukça zor görünüyor ancak Logitech yeni teknolojisiyle bunu başardı. Bilgisayar ekipmanları şirketi, Powerplay adını verdiği yeni teknolojisini tanıttı. Bu teknoloji, kablosuz şarj teknolojisini fare altlığına entegre ederek, fareyi kullanıldığı sürece şarj ediyor. Böylece işin yarısındayken ya da daha kötüsü oyunun ortasındayken farenin pilinin bitmesi gibi bir sorun ortadan kalkıyor.

Logitech kendi ürünü olan Powerplay kablosuz şarj teknolojisini dört yılda geliştirmiş. Bu alanda standart olarak kullanılan Qi teknolojisinin kullanılmamasının sebebi ise 27,5 cm ve 32 cm boyutlarındaki fare altlığının tamamının Qi ile kaplanamaması. Daha önce Corsair’in Project Zeus adlı ürünü Qi kullanarak sadece bir köşesinden kablosuz şarj imkanı sunan bir konsept geliştirmişti. Logitech ise fareyi, altlığın üzerinde nereye oynatırsanız oynatın şarj edebilmenizi sağlıyor.

En uyumlu kullanım

Kablosuz şarj teknolojisi bir süredir çeşitli cihazlarda kullanılıyor ancak hiçbir uygulama, fare ve fare altlığı kadar birbirine uyumlu değildi. Bu konseptin yarattığı tek endişe, Logitech’in iddia ettiği kadar iyi çalışmaması. Ancak bunun için bağımsız kişilerce test edilmesini beklemek gerekiyor. Eğer beklentiyi karşılayabilirse, Powerplay fare altlığı ve Logitech’in uyumlu fareleri satın alacağınız son ürünler olmaya aday.

100 Dolar’a satılacak olan Logitech G Powerplay, Ağustos ayında piyasada yerini alacak. Şirket ayrıca bu teknolojiyle uyumlu olarak geliştirdiği iki adet fareyi de tanıttı: G903 ve G703. G903, Logitech’in G900 modelinin kablosuz şarjla uyumlu hale getirilmiş versiyonu. G703 ise şirketin popüler G403 modeline çok benziyor. Her iki fare de PMW3366 optik sensörü kullanıyor. G903 150 Dolar’a satılırken G703’ün fiyatı ise 100 Dolar olacak. Fareler bu ayın sonuna doğru satın alınabilecek.

Kaynak: The Verge

Logitech, Powerplay adını verdiği yeni teknolojisini tanıttı. Bu teknoloji, kablosuz şarj teknolojisini fare altlığına entegre ederek, fareyi kullanıldığı sürece şarj ediyor. Böylece işin yarısındayken ya da daha kötüsü oyunun ortasındayken farenin pilinin bitmesi gibi bir sorun ortadan kalkıyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği