Umulmadık bir yazardan yeni bir Harry Potter

Bir yapay zeka dünyaca ünlü Harry Potter serisini okudu ve ardından üç sayfalık yeni bir bölüm yazdı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

[inlinetweet prefix=”” tweeter=”” suffix=””]Bir yapay zeka dünyaca ünlü Harry Potter serisini okudu ve ardından üç sayfalık yeni bir bölüm yazdı.[/inlinetweet] Metnin bazı yerleri anlaşılmaz bulunduğu için birkaç yazarın müdahalesine ihtiyaç duysa da sonuç, yapay zekanın serinin yazarı J. K. Rowling’i çözmüş olduğunu gösteriyor. Verge’de çıkan habere göre  hikayenin başlığıysa ‘Harry Potter ve Büyük Bir Kül Yığını Gibi Gözükenlerin Portresi’.

Botnik Studio’da çalışan Jamie Brew ile beraber birkaç yazarın revize ettiği metin ilginç kelime grupları barındırıyor. (Örneğin; ‘sığır etli kadın’ söz öbeği bir kapının açılması için şifre olarak kullanılıyor). Tumblr’da program kullanılarak yazılan metinler üzerine çalışmalarını yayımlayan Brew’un daha önce X-Files üzerine yazılmış kurgu metinleri, gramer kuralları ve hatta Craglist reklamları üzerine çalışmaları bulunuyor. Kısa metni merak edenler buradan okuyabilir.

Kaynak: Business Insider

Bir yapay zeka dünyaca ünlü Harry Potter serisini okudu ve ardından üç sayfalık yeni bir bölüm yazdı. Metnin bazı yerleri anlaşılmaz bulunduğu için birkaç yazarın müdahalesine ihtiyaç duysa da sonuç, yapay zekanın serinin yazarı J. K. Rowling’i çözmüş olduğunu gösteriyor. Verge’de çıkan habere göre  hikayenin başlığıysa ‘Harry Potter ve Büyük Bir Kül Yığını Gibi Gözükenlerin Portresi’.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği