Harry Potter artırılmış gerçeklik oyunu bugün çıkıyor

Pokemon Go’ya benzeyen içeriğiyle Harry Potter Wizards Unite adını taşıyan artırılmış gerçeklik oyunu bugün piyasaya çıkıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Akıllı telefonlarda oynanabilecek bu artırılmış gerçeklik oyununda kullanıcılar Calamity adında, bütün tehlikeli sihirleri muggle’ların (sihir yapamayan sıradan insanların) dünyasına saçan bir şeyi yakalamaya çalışacaklar. Bu arayışı aynı Pokemon Go’da olduğu gibi gerçek dünyada yapacak kullanıcılar, keşif süresince diğer oyuncularla karşı karşıya gelecekler. Bu oyuncular bazen çığırtkan Howler mektuplarını koruyan periler ya da sarmaşık tuzaklarına düşmüş Hogwarts öğrencileri formunda olabilecek. Telefonlarının ekranlarındaki izleri takip ederek bu formlara büyü yapan oyuncular, onları ait oldukları yerlere geri gönderecek ve bu şekilde sokakta buldukları sihirli nesneleri de koleksiyonlarına ekleyebilecekler.

Pokemon Go’yla benzerlikler çok

Daha önce Pokemon Go oynayanlar iki oyun arasındaki benzerliği hemen fark edebilir. Pokemon Go’da Poke topları toplayabilecekleri Pokestops, burada sihir enerjisi kazanabilecekleri Inns durakları olarak karşılarına çıkacak. Yine Pokemon Go’daki gibi bu oyunda da enerji, iksir ve kozmetik gibi, gerçek parayla satın alabileceğiniz şeyler mevcut.

Harry Potter hayranlarının heyecanla beklediği oyun bugün itibariyle sadece ABD ve İngiltere’de satışa çıkıyor. Diğer ülkelerde ne zaman oynanabileceği henüz belli değil.

Kaynak: The Guardian

Akıllı telefonlarda oynanabilecek bu artırılmış gerçeklik oyununda kullanıcılar Calamity adında, bütün tehlikeli sihirleri muggle’ların dünyasına saçan bir şeyi yakalamaya çalışacaklar. Bu arayışı aynı Pokemon Go’da olduğu gibi gerçek dünyada yapacak kullanıcılar, keşif süresince diğer oyuncularla karşı karşıya gelecekler. Bu oyuncular bazen çığırtkan Howler mektuplarını koruyan periler ya da sarmaşık tuzaklarına düşmüş Hogwarts öğrencileri formunda olabilecek. Telefonlarının ekranlarındaki izleri takip ederek bu formlara büyü yapan oyuncular, onları ait oldukları yerlere gönderecek ve bu şekilde oyuncular sokakta buldukları sihirli nesneleri de koleksiyonlarına ekleyebilecekler. Harry Potter hayranlarının heyecanla beklediği oyun bugün itibariyle sadece ABD ve İngiltere’de satışa çıkıyor. Diğer ülkelerde ne zaman oynanabileceği henüz belli değil.Bir yanıt

Yorumunuz: