Harry Potter oyunu bir günde 300 bin Dolar kazandı

Pokémon GO'nun üreticisi Niantic Labs'in yeni oyunu Harry Potter: Wizards Unite, 24 saat içinde 400 bin indirmeye ulaşarak şirkete 300 bin Dolar kazandırdı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Harry Potter: Wizards Unite oyunu Niantic Labs adlı geliştirici için epey kârlı oldu gibi görünüyor. Araştırma şirketi SensorTower’ın ortaya koyduğu verilere bakacak olursak, ücretsiz olarak oynanan Harry Potter: Wizards Unite oyunu piyasaya sürüldüğü 24 saat içinde Google Play ve Apple Play Store’dan toplamda 300 bin Dolar kazandırdı. Üstelik bu rakam sadece ABD ve Birleşik Krallık’taki geliri kapsıyor. (Oyun ilk olarak sadece ABD ve Birleşik Krallık’ta yayımlanmıştı.)

Pokémon GO kadar başarılı olmadı

Rapora göre Wizards Unite oyunu ilk günden 400 bin indirmeye ulaşmıştı bile. Ancak bu oyun şu anda Niantic Labs’in bir önceki oyunu Pokémon GO kadar ünlü veya kârlı olmaya yakın değil. Yine SensorTower’ın sağladığı verilere göre Pokémon GO, sunulduğu ilk günün ardından şirkete 2 milyon Dolar civarında hasılat sağlamıştı.

Harry Potter: Wizards Unite, şu anda iOS App Store’un Oyunlar bölümünün ilk sayfasında ve tam ortada yer alıyor. (Oyun Türkiye’de hâlâ yok.) Bu da oyunun görünürlüğünü ve doğal olarak kârlılığını artırıyordur. Ücretsiz olan bu oyunun kullanıcıları kendisine bağlayıp bağlayamayacağını, oyuna para harcamalarını sağlayıp sağlayamayacağını takip etmek ilginç bir tecrübe olacak gibi görünüyor.

Kaynak: Game Spot

Harry Potter: Wizards Unite adlı artırılmış gerçeklik oyunu, geçtiğimiz günlerde öncelikle ABD ve Birleşik Krallık'ta, sonra da diğer birçok ülkede kullanıma sunuldu. (Oyun Türkiye'den hâlâ yok.) SensorTower adlı araştırma şirketinin sağladığı verilere göre oyun, ABD ve Birleşik Krallık'ta indirilebilir hale geldiği 24 saat içinde oyunun geliştiricisi Niantic Labs'e 300 bin Dolar kazandırdı. Sunulduğu ilk günün ardından şirkete 2 milyon Dolar civarında hasılat sağlayan Pokémon GO kadar başarılı olamasa da Harry Potter: Wizards Unite da şirket açısından kârlı olmuş gibi duruyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği