Uluslararası Motosiklet Fuarı’ndan notlar

Uluslararası Motosiklet Fuarı Las Vegas'ta geçekleştirildi. Her türden iki tekerli aracın yer aldığı fuarda çok etkileyici ve garip araçlar sergilendi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Amerikan Uluslararası Motosiklet Fuarı Las Vegas’ta geçekleştirildi. Her türden iki tekerli aracın yer aldığı fuarda çok etkileyici ve çok garip araçlar sergilendi.

Etkinlikte ilk kez tanıtılan araçlardan biri Yamaha’nın yeni R3 modeli oldu. Kawasaki de ZX-6R 636 modelini fuarda beğeniye sundu. Vanderhall’ın üç tekerli Carmel roadster modeli de nostaljik havasıyla fuarda yerini aldı.

Fuarın en popüler nostaljik ürünlerinden biri de Henderson’ın 1000 cc’lik, dört silindirli motora sahip motosikleti oldu. 1913-15 yıllarından kalma gibi görünen motor Motosikletlerin Duesenberg’i olarak adlandırılıyor.

Fuarda Asyalı şirketlerin varlığını görmezden gelmek mümkün değil. Çinli markaların düşük kapasiteli motorları ve scooter’ları bir çok noktada görülebiliyordu. Kalite yıldan yıla artsa da Çinlilerin telif hakkına yönelik genel yaklaşımı burada da görülüyordu. Örneğin DongFang’ın ürettiği 300cc’lik motor, Kawasaki Ninja 300’den fazlasıyla esinlenmiş gibi duruyor.

ATV’ler de sergilendi

Adı her ne kadar motosiklet fuarı olsa da fuardaki ürünler iki tekerlilerle sınırlı değildi. Bazı üç tekerli motorlar ve ATV’ler de fuarda yerini aldı. Ama Argo’nun ATV’si teker sayısı konusunda tartışmasız lider olarak karşımıza çıkıyor. Tank benzeri kauçuk paletleriyle bu araç ıslak ya da kuru her türlü zeminde ilerlemeye hazır görünüyor.

Özel üretim motosiklet alanında ise Kenny Roberts V5 MotoGP motoru kullanan RSD KRV5’in yanı sıra, San Diego Customs’ın ürettiği, Harley motoru kullanan  FXADV de ön plana çıkan motosikletlerdendi.

Kaynak: New Atlas

Amerikan Uluslararası Motosiklet Fuarı Las Vegas'ta geçekleştirildi. Her türden iki tekerli aracın yer aldığı fuarda çok etkileyici ve çok garip araçlar sergilendi. Yamaha ve Kawasaki gibi ünlü motor üreticilerinin yeni araçları ilgi odağı olurken, nostaljik bir çok model de hayranlarıyla buluştu. Bazı şirketlerin deneysel çalışmaları da gözlerden kaçmadı.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği