Uber ve Starbucks kahve dağıtımı için iş birliğine gidiyor

Starbucks ABD'nin altı şehrinde Uber Eats uygulaması üzerinden kahve siparişi alarak evlere teslimat yapacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Sabahları kahve satın almanın en sinir bozucu kısmı, sizin gibi daha ayılamamış bir sürü insanla birlikte sırada beklemek zorunda kalmak. Neyse ki Starbucks, Uber ile iş birliği yaparak bu soruna bir çözüm getiriyor.

Starbucks’tan Salı günü yapılan açıklamada, ABD’de altı farklı şehirde, Uber ile iş birliği yapılarak müşterilere kahve, atıştırmalık ve diğer yiyecek içeceklerin teslimatı yapılacağı duyuruldu. Müşteriler siparişleri Uber’in yemek sipariş uygulaması Uber Eats üzerinden verebilecek.

Starbucks yeni programı ilk olarak San Francisco’da başlattı. Önümüzdeki haftalarda Boston, Şikago, Los Angeles, New York ve Washington D.C.’de de aynı hizmetin sunulacağı belirtildi. Şirket bu programı tamamen kullanıma sunduğunda ABD’deki Starbucks mağazalarının dörtte birinde (yaklaşık 3 bin 500 şube) müşterilerin menüdeki ürünlerin yüzde 95’ini Uber Eats üzerinden sipariş edebileceğini açıkladı.

İlk uygulama bu değil

Bu fikir kulağınıza bir yerden tanıdık geliyorsa sebebi fikrin tamamen yeni bir şey olmaması olabilir. Starbucks geçen yılın sonlarından beri Miami’de yer alan 200 mağazasında teslimat denemeleri yapıyor. Şirket artık ABD’deki daha büyük şehirlerde bu hizmeti sunmaya karar verdi.

Kahve devi Starbucks, 30 dakikalık teslimat süresi sırasında kahvenin sıcak kalmadığından emin olmak için bazı paketleme çözümleri de geliştirdiğini belirtti. Konuyla ilgili tek olumsuz nokta, Uber Eats üzerinden verilen bütün siparişlerde toplam fiyatın üstüne bir de 2,49 Dolar’lık bir rezervasyon ücreti eklenecek olması. Ama zaten Starbucks adı için bir fincan kahveye yüksek paralar ödeyen müşteriler için fazladan 2,49 Dolar ödemek çok da sorun olmayacaktır.

Kaynak: Mashable

Starbucks'tan Salı günü yapılan açıklamada, ABD'de altı farklı şehirde, Uber ile iş birliği yapılarak müşterilere kahve, atıştırmalık ve diğer yiyecek içeceklerin teslimatı yapılacağı duyuruldu. Müşteriler siparişleri Uber'in yemek sipariş uygulaması Uber Eats üzerinden verebilecek. Starbucks yeni programı ilk olarak San Francisco'da başlattı. Önümüzdeki haftalarda Boston, Şikago, Los Angeles, New York ve Washington D.C.'de de aynı hizmetin sunulacağı belirtildi. Şirket bu programı tamamen kullanıma sunduğunda ABD'deki Starbucks mağazalarının dörtte birinde (yaklaşık 3 bin 500 şube) müşterilerin menüdeki ürünlerin yüzde 95'ini Uber Eats üzerinden sipariş edebileceğini açıkladı.

4 Yorum

 • Yazılarınızı bir süredir takip ediyorum. Genel olarak başarılı da buluyorum. Ellerinize sağlık.
  Ancak bu yazınızın son kısmında bulunan “…Ama zaten Starbucks adı için bir fincan kahveye yüksek paralar ödeyen müşteriler için fazladan 2,49 Dolar ödemek çok da sorun olmayacaktır…” kısmı eğer size ait bir söylemse, ben böyle bir yorumu bu yazıyla uygun bulmadığımı söylemek istiyorum. Her ne kadar sevmeseniz de (herkesin zevki farklı olabilir) pahalı da bulsanız (ki dışarıdaki 3.nesil kahvecilerin sundukları menülerdeki sıradan kahvelere biçtikleri fiyatlardan bihaber olmanız anlamına geliyor bu ) Dünya Halleri gibi bilimsel makaleleri merkeze koyarak bilgilendirici ve öğretici bir misyon edinmiş bir sitede böyle bir yorum yapmanız olaya objektif bir şekilde yaklaşmadığınızı gösterir.
  Eğer size ait değil ve alıntı yaptıysanız yorumumu dikkate almayınız.
  Teşekkürler

  • Fatih Bey gibi bende uzun süredir sitenizi takip etmekte ve haberlerin sonuna kadarda okumaktayım. Ancak bu haberinizdeki son cümlenizin bugüne kadar hiç karşılaşmadığım bir üslupta ve seviyede gördüğümü belirtmeliyim. Sizinle aynı fikirde olabilirim veya olmayabilirim de bu hiç önemli değil, bu sizlere bu şekilde bir cümle kurmanız özgürlüğünü sağlamaz diye düşünüyorum. Umarım son cümle sizin haberin içeriğine yaptığınız bir ekleme değildir.

   • Son cümle haberin orijinalinde de yer alan şaka yollu bir ifade. Bu tarz ifadeler bazen haberi aldığımız kaynaklarda yer alıyor. Bu şakalar eğer bizim de eğlenebileceğimiz içeriklere sahipse çeviriyorum. Sadece haberin yayınlandığı ülkede yaşayanlar için komik olacaksa çevirmiyorum.

    Starbucks’taki kahvelerin fiyatı ile ilgili ülkemizde de sıkça espriler yapıldığı için bunu da habere dahil ettim. Kimsenin kahve keyfine laf etme hakkımız yok tabii ki. Dileyen, dilediği yerden, dilediği fiyata kahve satın alabilir.

    Saygılarımla

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği