Uber, Güneydoğu Asya operasyonlarını devretti

Uber, Çin'in ardından Güneydoğu Asya'daki 8 ülkeden daha çekiliyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Uber, Güneydoğu Asya’daki faaliyelerini Singapur merkezli Grab’a sattı. Şirketin CEO’su Dara Khosrowshahi ise Grab’ın yönetim kuruluna katıldı. Bu satışla Uber’in yüzde 27,5’lik hissesine sahip olan Grab firması bu sayede tarihindeki en büyük satın alımı gerçekleştirdi.

Kamboçya, Endonezya, Malezya, Myanmar, Filipinler, Singapur, Tayland ve Vietnam’daki Uber operasyonlarını devralacak olan şirket ayrıca bu ülkelerden üçünde faaliyet gösteren UberEats operasyonlarını da GrabFood adı altında sürdürecek. Pazar değeri 6 milyar Dolar olan, 90 milyonun üzerinde uygulama indirimine sahip olan Grab’ın 195 ülkede 5 milyon civarında sürücüsü bulunuyor.

Satın almanın ardından ise Uber markası Asya kıtasından hızlı bir şekilde siliniyor. Daha önce 2016 Ağustos ayında Didi Chuxing ile birleşmenin ardından Uber, Çin’den de ayrılmıştı. Ancak en büyük pazarlardan biri olan Hindistan’da Uber’in faaliyetlerini sürdürdüğünü belirtelim.

Kaynak: The Next Web

Uber, Güneydoğu Asya’daki faaliyelerini Singapur merkezli Grab şirketine sattı. Uber’in CEO’su Dara Khosrowshahi ise Grab’ın yönetim kuruluna katıldı. Bu satış ile Uber’in yüzde 27,5’lik hissesine sahip olan Grab firması bu sayede tarihindeki en büyük satın alımı gerçekleştirdi.

Kamboçya, Endonezya, Malezya, Myanmar, Filipinler, Singapur, Tayland ve Vietnam’daki Uber operasyonlarının devralacak olan şirket ayrıca bu ülkelerden üçünde faaliyet gösteren UberEats operasyonlarını da GrabFood adı altında sürdürecek.Pazar değeri 6 milyar dolar olan, 90 milyonun üzerinde uygulama indirimine sahip olan Grab şirketinin 195 ülkede 5 milyon civarında sürücüsü bulunuyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği