Twitter’dan son dakika bildirimleri

iOS App Store'da 'haber uygulamaları' başlığında listelenmeye başlayan Twitter, son dakika gelişmelerini kullanıcılara bildirimlerle iletmek istiyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Geçtiğimiz günlerde iOS App Store üzerindeki ‘sosyal medya’ olarak listelenen kategorisini ‘haber’ olarak değiştiren Twitter, bir haber uygulaması olmak istediğini belli etmişti. Şimdi de çoğu haber uygulamasının yaptığı şeyi yapan Twitter, önemli haberleri bildirimlerle duyuruyor.

Berlin’de alışveriş yapan kişilerin arasına dalan kamyon ile ilgili haberi, Twitter’ın Moments (Anlar) sekmesine bağlı olan bazı kullanıcılarına bildirim olarak gönderen Twitter, haberi tweetle özetledi. Şirket benzer bir uygulamayı geçtiğimiz ay Fidel Castro vefat ettiğinde de yapmıştı.

Twitter bu son dakika gönderilerini, kullanıcıları platform üzerinde konuşulan son dakika gelişmelerinden haberdar etmek için geliştirdiği sistemi test etmek için kullanıyor. Şirket geçmişte bazı kullanıcılarına The Bachelorette adlı televizyon programıyla ilgili olarak da bildirim göndermişti.

Şirketin kullandığı algoritma, kimin hangi konu hakkında bildirim alacağını belirliyor. Bu uygulamanın bir deneme olduğunu ve hayata geçirilmeyebileceğini de unutmamak lazım. Bu tarz bildirimler almak istemeyen kullanıcılar, uygulamanın ayarlar ekranından bildirimleri kapatabiliyor.

Kaynak: Buzzfeed

Artık bir haber uygulaması olarak anılmak isteyen Twitter, site üzerinde konuşulan son olayları kullanıcılarına anında haber vermek için bildirim gönderme yöntemini deniyor. Pek çok haber uygulamasının yaptığını yaparak son dakika haberlerini bildirimlerle ileten Twitter bu uygulamanın test aşamasında olduğunu söylüyor. Son olarak Berlin'de alışveriş yapan kişilerin arasına dalan kamyon ile ilgili bir bildirim gönderen Twitter, daha önce Fidel Castro'nun vefatını da bu yolla bildirmişti.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği