Twitter’a da şifreli mesaj geliyor

Twitter, mesajlaşma uygulamasında uçtan uca şifreleme özelliğini denemeye başladı. Twitter'ın en son APK'sında uçtan uca şifrelemenin izleri görülebiliyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Facebook, Google, WhatApp ve Signal’in mesajlaşmalarda şifreleme kullanmasının ardından Twitter bu hizmeti sunmayan nadir şirketlerden biri olarak kalmıştı. Direkt Mesaj uygulamasına şifreleme özelliği getirmesi için baskılara maruz kalan Twitter şimdiye dek böyle bir özellik sunmuş değil.

Ancak son gelen haberlere göre Twitter, mesajlaşma uygulamasında uçtan uca şifreleme özelliğini denemeye başladı. TechCrunch’ın haberine göre Twitter’ın en son Android uygulama paketinde (APK) uçtan uca şifrelemenin izleri görülebiliyor. Bu durum da bu özelliğin yakında kullanıma sunulacağının habercisi olarak görülüyor.

Kodların arasına gizlenmiş

Twitter’ın şifreli mesaj özelliği ilk olarak Jane Manchun Wong tarafından tespit edildi. Halen çok net bir bilgi yok ancak uygulamada henüz görünür olmayan bir sekmeye “Şifreli mesajlaşmanın ne olduğunu anlatan eğitim” adının verildiği tespit edildi. Bunun dışında uygulamadaki her şey standart görünüyor. Ayrıca yeni bir şifreli mesajlaşma başlatmak ve sohbete dahil olan kişilerin şifreleme anahtarlarını doğrulamak için seçenekler de görülüyor.

Geçmişte Twitter şifreli mesajlaşma özelliğinin üzerinde durmuş ancak pazarlama endişeleri sebebiyle bu gelişmeyi ertelemişti. Aralık 2016’da Twitter CEO’su Jack Dorsey şifreli mesajlaşma için “üzerine düşüneceğimiz bir şey” ifadesini kullanmış ancak bu özelliğin kullanıcılara sunulması ile ilgili bir açıklama yapmamıştı.

Twitter’ın ‘gizli sohbet’ özelliğini ne zaman açıklayacağı ise henüz netlik kazanmadı. Konu ile ilgili fikri sorulan bir Twitter sözcüsü yorum yapmayı reddetti.

Kaynak: Gizmodo

Direkt Mesaj uygulamasına şifreleme özelliği getirmesi için baskılara maruz kalan Twitter şimdiye dek böyle bir özellik sunmuş değil. Ancak son gelen haberlere göre Twitter, mesajlaşma uygulamasında uçtan uca şifreleme özelliğini denemeye başladı. TechCrunch'ın haberine göre Twitter'ın en son Android uygulama paketinde (APK) uçtan uca şifrelemenin izleri görülebiliyor. Bu durum da bu özelliğin yakında kullanıma sunulacağının habercisi olarak görülüyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği